|  | 

Pit 37 2014

Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać, że jest to dosyć trudne i czasochłonne. Żeby mieć pewność, że poprawnie i bezbłędnie wypełnimy wszystkie formularze, skontaktujmy się z profesjonalną firmą zajmującą się rozliczeniami z zagranicznymi urzędami skarbowymi lub z doświadczonym doradcą podatkowym. To najlepszy sposób na ubieganie się o zwrot podatku z zagranicy.

Warto pamiętać, że w przypadku nieprawidłowo wypełnionego wniosku, zwrot podatku może opóźnić się nawet o kilka miesięcy, ponieważ będzie to wiązało się z koniecznością złożenia korekty. Niezależnie od tego gdzie pracowałeś – w Anglii, Niemczech czy Holandii, możesz ubiegać się o zwrot podatku. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ zwrot podatku za trzy miesiące pracy za granicą może wynieść około 3 tysięcy złotych.

Jeżeli pracowałeś za granicą możesz skorzystać z programu Pitax, ponieważ program ten umożliwia rozliczenie się z podatku każdemu, nawet obcokrajowcom. Pitax to prosty, funkcjonalny oraz sprawny program, który przypadnie do gustu każdemu. Dzięki niemu możemy błyskawicznie rozliczyć się z podatku przez Internet, bez wychodzenia z domu oraz stania w długich kolejkach na poczcie lub w urzędzie. Co jest do tego potrzebne? Sprawny komputer wraz z dostępem do Internetu oraz program Pitax, który znajdziemy na platformie internetowej pitax.pl. Mimo tego, że wiele programów przeznaczonych do wypełniania PIT kosztuje, to program Pitax możemy pobrać zupełnie za darmo. To kolejna zaleta, która zachęca do skorzystania z tego nowoczesnego, innowacyjnego programu do przeznaczonego do rozliczania PIT.

zwrot-podatku-z-zagranicy-w-2016-roku

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zobacz jak zaoszczędzić wiele cennego czasu

    Zobacz jak zaoszczędzić wiele cennego czasu

    Internetowe rozliczenia podatku cieszą się rosnącą popularnością. Obecnie praktycznie każdy posiada łatwy dostęp do Internetu, nierzadko w naszym domu znajduje się kilka komputerów z bezprzewodowym dostępem do Sieci. Internet przydaje się nam w wielu sprawach życia osobistego oraz zawodowego, dlaczego więc nie wykorzystywać go do rozliczeń podatkowych? Rozliczenie PIT przez Internet jest łatwe i szybkie,