|  | 

Rozliczenie pit 2014

Z PITy 2011 Program rozliczysz nagrody wygrane w konkursach

Z PITy 2011 Program rozliczysz nagrody wygrane w konkursach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Z możliwością wzięcia udziału w konkursie spotykamy się niemal codziennie: robiąc zakupy w hipermarkecie, czytając kolorową prasę, czy oglądając telewizję. Atrakcyjne, często bardzo wartościowe nagrody, sprawiają, że wiele osób próbuje swych sił w konkursie. Ale kiedy uda się już zdobyć nagrodę, laureat zadaje sobie pytanie, czy od takiej wygranej powinien on zapłacić rozliczenie roczne pitu 2011. Jak to często bywa w kwestiach podatkowych, odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Na szczęście z pomocą przychodzi nam PITy 2011 Program. Z PIT 2011 program do rozliczenia sporządzisz deklarację podatkową, skorzystasz z ulg podatkowych czy wyślesz e-deklarację. Program PIT 2011 to najlepsza aplikacja do rozliczeń z fiskusem, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Darmowy PITy 2011 Program do pobrania na naszym portalu.

Z podatku dochodowego od osób fizycznych zwolnione są jedynie wygrane w konkursach i grach, które ogłoszone były za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz w konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu. Ustawa o PIT wśród środków masowego przekazu wymienia prasę, radio i telewizję, ale urzędy skarbowe są tu dość liberalne i jako środek masowego przekazu traktują również Internet. Należy jednak pamiętać, że zwolnienie z podatku dochodowego ma zastosowanie jedynie do tych nagród, których wartość nie przewyższa 760 zł. Po przekroczeniu tej kwoty należy zapłacić zryczałtowany podatek w wysokości 10 proc. (od całej wartości nagrody, nie tylko nadwyżki od 760 zł).

Jeśli nagrodą są pieniądze, organizator konkursu potrąci z wygranej podatek i wpłaci go na konto urzędu skarbowego, a resztę przekaże zwycięzcy. Jeżeli natomiast wygramy nagrodę rzeczową, to zgodnie z ustawą o PIT musimy wpłacić organizatorowi gry lub konkursu zaliczkę na podatek przed udostępnieniem nam wygranej.

Organizator konkursu może do nagrody rzeczowej dołączyć odpowiednią kwotę pokrywającą wysokość podatku, ale ta kwota również będzie traktowana jak wygrana i od niej będzie musiał pobrać 10 proc. podatku. Jeśli w regulaminie konkursu zabraknie takiego zapisu, wygrywający np. wycieczkę zagraniczną nie odbierze nagrody, dopóki nie zapłaci jednej dziesiątej jej wartości.

Najważniejszą kwestią jest fakt, że wygranych opodatkowanych 10-procentowym podatkiem nie łączy się z innymi dochodami i nie wpisuje się ich w rozliczenie roczne 2011 r.

z-pity-2011-program-rozliczysz-nagrody-wygrane-w-konkursach

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles