|  | 

Pit 8c dla kogo

Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do pewnych wyrzeczeń czy też podjęcia dodatkowej pracy. Tymczasem możemy to zrobić całkowicie przy okazji. Rozliczenie pit 2016 daję nam doskonałą szansę na to, by dzięki krótkiemu zapisowi na druku, wspomóc osoby czy instytucje najbardziej potrzebujące.

Można się zastanawiać, w jaki sposób możliwe jest przekazanie 1 procenta swojego podatku. Jest to niezwykle proste, a dzięki specjalnym aplikacjom komputerowym właściwie automatyczne. Pity 2016 program pozwala na dokładne wypełnienie rubryki, dzięki której 1 procent naszego podatku zostanie przekazane na wskazane przez nas konto konkretnej organizacji pożytku publicznego (lista OPP 2016). Przed rozliczeniem powinniśmy jednak zastanowić się na tym, komu chcemy pomóc. 1 procent podatku lista organizacji dostępna jest za darmo w Internecie, dlatego każdy ma do niej nieograniczony dostęp. Być może w naszym najbliższym otoczeniu jest ktoś, komu z pewnością ten 1 procent pomoże, a nawet uratuje życie czy zdrowie. Dużej ilości osób wydaje się, że część podatku można oddać tylko dużym fundacjom, które pomagają, dla nas, bezimiennym osobom. Tymczasem wiele prywatnych osób także szuka pomocy wśród podatników. W Internecie znajduje się wiele stron internetowych, na których znajdziemy prośby o pomoc. Wystarczy znać numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego), by wspomóc osoby potrzebujące. Pomoc może być przekazana nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Wiele osób, fundacji zajmujących się na co dzień ratowaniem życia zwierząt, uzyskuje spore środki na dalszą działalność. Najbardziej znane są przypadki, kiedy pomaga się schroniskom dla zwierząt czy też ratując konie przed wyjazdem do rzeźni. Wszystko zależy od nas, komu podarujemy nasz procent podatku. Warto dokładnie zastanowić się, ponieważ ta decyzja jest niezwykle istotna i nie warto robić tego na chybił- trafił.

Przykładem organizacji, której można przekazać 1 procent 2016 jest fundacja Ferso. Ochrona przyrody jest jednym z fundamentów działalności tej instytucji. Jeśli mamy na względzie nasze środowisko naturalne i zależy nam na tym, byśmy żyli w zdrowym i różnorodnym świecie, to z pewnością przekazanie części podatku fundacji jest doskonałym pomysłem, by nasze marzenia się zrealizowały. Edukacja ekologiczna jest w dzisiejszym świecie coraz bardziej zauważana i ludzi zaczynają dostrzegać efekty płynące z dbałości o naszą naturę. Już w szkole podstawowej dzieci uczone są, jak bardzo ważne są aspekty związane z naszym środowiskiem. Niestety, pędzący świat i życie w ciągłym biegu sprawiają, że często te kwestie są lekceważone. Zniewaga nie wynika tylko i wyłącznie z chęci zaszkodzenia naszemu otoczeniu, ale przede wszystkim z tego, iż nie mamy odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji czy po prostu czasu na to, by skupić się na zasadach, na których opiera się ekologia. Właśnie takie instytucje, jak fundacja Ferso są w stanie zrobić to niemal za nas. Jednak, aby działalność mogła się rozwijać i obejmować swym zakresem coraz większe obszary, potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Tego typu fundacje opierają się w głównej mierze na sponsorach czy też na anonimowych darczyńcach. Jeden procent podatku to być może niewiele, ale jeśli kilkaset osób postanowi przekazać 1 procent podatku, fundacje będzie mogła nadal się rozwijać i sprawiać, że będziemy żyć zdrowiej, a kwestie ekologii będą wysunięte na pierwszy plan.

wypelnij-pit-37-druk-i-oddaj-1-procent-2016

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles