|  | 

Druk pit 36

Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego

Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

To w ostatni dzień kwietnia zazwyczaj przypada ostateczny termin złożenia w urzędzie skarbowym rocznego zeznania PIT. Podatnicy, którzy odkładają tę czynność na ostatnią chwilę, borykają się z nieubłaganie biegnącym czasem. Pośpiech jest idealnym podłożem dla popełniania przeróżnych błędów, uchybień i nieprawidłowości w zeznaniu. Niekończące się kolejki w urzędach pochłaniają nie tylko czas, ale również cierpliwość polskich podatników. Co zrobić w sytuacji, kiedy przegapiliśmy najdogodniejszy moment na złożenie rocznego druku? Czy jesteśmy skazani na walkę z czasem, stresem i kolejkami?

 

Idealnym rozwiązaniem jest interaktywny program PITy 2016. To w pełni bezpłatne narzędzie wyposażone jest w moduł e-deklaracje. Dzięki niemu podatnicy mogą wysłać rozliczenie pit przez Internet. Program można pobrać z niniejszej strony. Jego przejrzysta forma pozwala każdemu użytkownikowi w łatwy i szybki sposób wygenerować e-deklaracje. Dokument w elektronicznej postaci można przesłać do właściwego urzędu skarbowego w każdym momencie danego roku podatkowego. E-deklaracje 2010 można więc złożyć nie wychodząc z domu. Elektroniczna forma rozliczeń z fiskusem daje najwyższą gwarancję bezpiecznego przesyłu danych. Potwierdzeniem otrzymania przez urząd interaktywnych zeznań są e-deklaracje upo – oficjalne dokumenty świadczące o prawidłowości złożenia druków. Według opinii analityków skarbowych corocznie zwiększa się liczba osób dokonujących internetowych rozliczeń. Jeżeli nie zdążyłeś na czas wysłać swojego zeznania, wówczas skorzystaj z programu do rozliczania PIT, który zawiera narzędzia niezbędne do przesyłu edeklaracji.

 

Aby poprawnie przesłać roczną e-deklarację po zainstalowaniu na swym komputerze programu PITy 2016 wystarczy wykonać trzy niezbyt skomplikowane czynności. W pierwszej kolejności, używając guzika ‘Utwórz e-deklarację’, należy wygenerować elektroniczny formularz będący podstawą do dalszej pracy. W okienku ‘Lista utworzonych e-deklaracji’ powinien pojawić się aktualny katalog wypełnianych przez podatnika e-dekumentów. W kolejnym kroku, po naciśnięciu guzika ‘Wyślij e-deklarację do urzędu skarbowego’ dokonana zostanie transmisja danych z komputera podatnika do centralnego rejestru dokumentów. Efektem tego procesu jest wygenerowany przez system Numer referencyjny, który stanowi indywidualny identyfikator wysłanej przez podatnika edeklaracji. W ostatnim kroku, używając guzika ‘Pobierz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru’ podatnik otrzyma dokument stanowiący skarbowej akceptacji edeklaracji. Warto wydrukować otrzymane Urzędowe Potwierdzenie Odbioru i zachować je na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

 

Używając interaktywnego kreatora wysyłki edeklaracji podatnik przekazuje swoje roczne zeznanie PIT do systemu skarbowego. Kreator to proste w obsłudze okno, które bezpiecznie i szybko przeprowadzi nawet początkującego podatnika przez proces wysyłki edeklaracji. W pierwszym kroku następuje sprawdzenie wypełnionego dokumentu. W kroku drugim podpisana deklaracja wysyłana jest do systemu Ministerstwa Finansów. Używając guzika ‘Wyślij’ podatnik uruchomia proces wysyłki swojej edeklaracji do centralnego rejestru dokumentów. W trzecim kroku system generuje informację o statusie wysłanego dokumentu. Na ekranie zaprezentowany zostanie Numer referencyjny, który jest niezbędny do otrzymania UPO (Urzędowego Potwierdzenia Odbioru). Oprócz Numeru referencyjnego na ekranie będzie widniał bieżący status wypełnionego zeznania. Informuje on o etapie procesu przetwarzania dokument.

 

Program PITy 2016 jest powszechnie dostępny i bezpłatny. Moduł umożliwiający przesyłanie interaktywnych edeklaracji pozwala na złożenie rocznego zeznania bez opuszczania domu. Jeśli nieubłaganie zbliża się moment ostatecznego terminu, w którym dokonywać można rozliczeń skarbowych, wówczas idealnym sposobem na sprawne, szybkie oraz bezpieczne złożenie swych druków są e-deklaracje generowane przez program PITy 2016.

wypelnij-e-deklaracje-jesli-goni-cie-czas-i-nie-zdazysz-do-urzedu-skarbowego

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    E-deklaracja podatkowa powoli toczy się, by przybrać na prędkości. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozliczenie podatkowe za pomocą Internetu, a co za tym idzie – przy pomocy e-deklaracji. Na początek warto postawić sobie pytanie: po co nam e-deklaracja podatkowa i jaki jest jej sens?   W skrócie można stwierdzić, że jest to system, dzięki

  • Co jest potwierdzeniem poprawnego złożenia e-deklaracji 2016?

    Co jest potwierdzeniem poprawnego złożenia e-deklaracji 2016?

    E-deklaracje 2016 są narzędziem, które może być niezwykle pomocne dla każdego podatnika, któremu do tej pory wystawianie deklaracji podatkowych kojarzyło się przede wszystkim z koniecznością posiadania dużej ilości czasu oraz cierpliwości. Dzisiaj jednak nie trzeba martwić się już tym, że przez długie godziny będziemy wpisywać wartości do rubryk. E-deklaracje są w stanie wykonać za nas