|  | 

Rozliczenie pit 2014

Wydruk z PITy 2011 program, jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2011?

Wydruk z PITy 2011 program, jak długo przechowywać rozliczenie podatkowe 2011?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Masz problem ze sporządzeniem deklaracji podatkowej. Skorzystaj z rady ekspertów i jak miliony Polaków pobierz już dziś PITy 2011 Program (darmowy program do rozliczania pitów 2011 do pobrania z anszego serwisu)

Rozliczenie podatkowe 2011 nie kończy się z dniem złożenia deklaracji, ale w momencie przedawniania się zobowiązania podatkowego. Dlatego do tego czasu należy przechowywać wszystkie dokumenty podatkowe dotyczące rozliczenia roczne 2011. Podatnik zobowiązany jest do przechowywania dokumentów podatkowych, ponieważ w każdej chwili fiskus może skontrolować, czy rozliczenie zostało wypełnione prawidłowo.

Podatnicy składający rozliczenia podatkowe 2011 mają obowiązek przechowywać dokumenty podatkowe przez pięć lat. W praktyce oznacza to obowiązek gromadzenia kserokopii nie tylko zeznań rocznych, ale również dokumentów potwierdzających wydatki odliczone w ramach ulg podatkowych (np. w przypadku ulgi internetowej – faktury od dostawcy internetu), wydatki zaliczone do kosztów uzyskania przychodu (np. okresowe bilety an dojazd do miejsca pracy) – a nie uwzględnione w drukach PIT przesyłanych przez płatników, a także inne dokumenty uzyskane od organów związane z procedurą podatkową.

Pamiętajmy zatem, aby przechowywać dokumenty związane z zobowiązaniem podatkowym za 2011 rok aż do końca roku 2016.

wydruk-z-pity-2011-program-jak-dlugo-przechowywac-rozliczenie-podatkowe-2011

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles