|  | 

Rozliczenie pit 2014

Wspólne rozliczenie małżonków w rozliczenie podatkowe 2011 i prawo do podwójnej ulgi internetowej, najłatwiej w PITy 2011 Program

Wspólne rozliczenie małżonków w rozliczenie podatkowe 2011 i prawo do podwójnej ulgi internetowej, najłatwiej w PITy 2011 Program
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Małżeństwo, które korzysta z sieci, ma prawo do podwójnej ulgi podatkowej z rozliczenia PIT. W ostatnich latach w korzystaniu z ulgi Polakom pomaga rewelacyjna aplikacja PITy 2011 Program. Pobierz PIT 2011 Program i sprawdź ile możesz zaoszczędzić przy rozliczeniu deklaracji rocznej pity2011.

Pamiętaj również, że wydatki za Internet muszą być udokumentowane fakturą. Dla urzędu skarbowego jest ona najważniejsza. Według fiskusa ulga internetowa 2011 przysługuje wyłącznie tym osobą, której dane zostały na niej zamieszczone. Dlatego na fakturze za Internet najlepiej wpisać zarówno męża, jak i żonę.

Jeżeli na fakturze za Internet znajdą się dane obojga małżonków, urząd skarbowy nie będzie miał podstaw do nieuznania ulgi dla obu małżonków. Dlatego małżonkowie, którzy chcą uniknąć sporu z fiskusem, powinni pamiętać przy podpisywaniu umowy z operatorem o tym, aby oboje figurowali na fakturze.

O wydatki na użytkowanie Internetu w miejscu zamieszkania podatnika można pomniejszyć dochód z rozliczenie roczne pitu 2011. Limit odliczenia wynosi 760 zł rocznie. Czyli dla małżeństwa, może to być kwota nawet 1520 zł rocznie, jeżeli z ulgi skorzysta i mąż, i żona. Jedyne, o czym należy pamiętać w tym wypadku, to konieczność umieszczenia na fakturze za Internet imienia i nazwiska obojga małżonków, jako nabywców usługi.

Możliwość odliczenia wydatków z tytułu użytkowania sieci Internet (choćby po to, by ściągnąć bezplatny Program PIT za 2011) przez oboje małżonków, nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy, że zainteresowani aneksują umowę na dostawę usług internetowych przez operatora, podając jako nabywcę zarówno męża, jak i żonę.

Jednak osoby, które zapomniały o tym wymogu, nie powinny tracić nadziei na pozytywne rozwiązanie tej sprawy. Mają bowiem duże szanse na zwycięstwo przed sądem. Podobnie jak było to w sytuacji małżonków z Łodzi, którzy wydatki na Internet udokumentowali fakturą na nazwisko tylko jednego z nich. Małżonkowie twierdzili jednak, że skoro pozostają oni we wspólności majątkowej, razem mieszkają, prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i korzystają z Internetu, to oboje mogą skorzystać z odliczenia od dochodu z tytułu wydatków na Internet. Wprawdzie na fakturze są tylko dane męża, ale wydatki obciążają w równym stopniu jego żonę. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi przyznał im rację i małżeństwo mogło skorzystać z podwójnej ulgi internetowej. Tak więc dane osobowe na fakturze, mimo iż są bardzo istotne i znacznie ułatwiają dokonanie odliczenia, to mimo wszystko nie pozbawiają prawa do skorzystania z podwójnej ulgi internetowej, jeśli oboje małżonkowie ponosili koszty użytkowania sieci Internet.

wspolne-rozliczenie-malzonkow

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles