|  | 

Rozliczenie pit 2014

W PITy 2011 Program jak zapłacić mniejszy podatek za rozliczenie roczne 2011

W PITy 2011 Program jak zapłacić mniejszy podatek za rozliczenie roczne 2011
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wszyscy doskonale wiemy, że podatki płacić trzeba. Ale to nie oznacza, że nie możemy obniżyć kwoty podatku, tym bardziej, że umożliwiają nam to przepisy o podatku PIT. Z pomocą przychodzi nam PITy 2011 Program najlepsze narzędzie do rozliczenia PIT 2011 Podatnicy zatrudnieni na etacie, którzy w 2011 roku ponieśli np. wydatki na internet, w zeznaniu składanym do końca kwietnia 2012 r. odliczą je od dochodu. Z kolei przedsiębiorcy, którzy ponieśli wydatki związane z działalnością gospodarczą, mogą rozliczyć je w kosztach uzyskania przychodów, a tym samym zmniejszą swoją podstawę opodatkowania.

Jednym ze sposobów na niższe rozliczenie podatkowe 2011 jest skorzystanie z ulg i odliczeń od dochodu i podatku przewidzianych przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W zakresie odliczeń od dochodu podatnik może skorzystać m.in. z ulgi internetowej (maksymalne odliczenie od dochodu wynosi 760 zł), ulgi rehabilitacyjnej, odliczenia od dochodu darowizn przekazanych na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego, na cele kultu religijnego, na cele krwiodawstwa (w sumie do wysokości 6 proc. dochodów), a także z odliczenia darowizn przekazanych na działalność charytatywno-opiekuńczą Kościoła (odliczenie bez limitu). Warunkiem skorzystania z tych odliczeń w PIT 2011 jest poniesienie wydatków na wskazane cele do 31 grudnia 2011 r. oraz posiadanie dokumentów, które potwierdzają uprawnienie do skorzystania z odliczenia (np. faktur z tytułu użytkowania internetu).

Eksperci podatkowi radzą również, że w zakresie odliczeń od podatku podatnik może skorzystać z ulgi na dziecko. Ulga przysługuje, jeśli dziecko urodzi się do końca 2011 r., z tym że w przypadku dzieci urodzonych w trakcie 2011 r. ulgę rozlicza się proporcjonalnie (odliczenie przysługuje za miesiące od urodzenia dziecka, a nie za cały rok). W razie kłopotów z prawidłowym wyliczeniem przysługującej ulgi na dziecko, można wykorzystać PIT 2011 Program (darmowy program do PIT 2011 dostępny na naszej stronie), który zrobi to automatycznie.

W najlepszej sytuacji są podatnicy, którzy prowadzą działalność, gdyż ich możliwości zmniejszenia podatku do zapłaty są szersze niż podatników zatrudnionych na etatach. W przypadku podatników prowadzących własną działalność gospodarczą, warto pomyśleć o dodatkowych wydatkach, np. na zakup maszyn czy urządzeń. Zwykle w związku z zasadami płatności zaliczek wydatki takie realizuje się kompleksowo w listopadzie. Oczywiście jeszcze w grudniu można poczynić dodatkowe zakupy. Do wydatków, które zmniejszają podstawę opodatkowania, należeć będą także odliczenia wydatków na tzw. nowe technologie. Chodzi tu o wiedzę technologiczną w postaci wartości niematerialnych i prawnych, w szczególności wyniki badań i prac rozwojowych, która umożliwia wytwarzanie nowych lub udoskonalonych wyrobów bądź usług.

w-pity-2011-program-jak-zaplacic-mniejszy-podatek-za-rozliczenie-roczne-2011

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles