|  | 

Pit 37 2014

Rozliczenie roczne PIT 2016

Rozliczenie roczne PIT 2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczanie PIT przez Internet to dziś najlepszy i najszybszy sposób na uporanie się z podatkiem. Rozliczając się internetowo, oszczędzamy wiele cennego, wartościowego czasu. Po pierwsze, rozliczenie internetowe zajmie Ci nie więcej niż kilka minut, zaś po drugie, nie będziesz musiał tracić czasu w urzędzie skarbowym. Rozliczenia online polecane są każdemu, także osobom początkującym, które pierwszy raz zamierzają rozliczyć się przez Internet.

 Oszczędność czasu to nie jedyna zaleta rozliczeń internetowych. Kolejną jest bardzo duża łatwość takiego rozliczenia. Jeśli wybieramy darmowy program pit 2016 do rozliczenia podatku, możemy być pewni, że program krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces rozliczania. Podpowie, co wpisać w koleje rubryki deklaracji, jak prawidłowo obliczyć poszczególne kwoty, czy jak odliczyć ulgi podatkowe. Programy do rozliczania PIT są dziś skonstruowane w taki sposób, aby większość zadań wykonywać za podatników. Jednocześnie są bardzo bezpieczne, posiadają wiele jakościowych certyfikatów, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo. Za pomocą programy rozliczymy nasz PIT bezbłędnie, zostanie on również bezpośrednio wysłany do urzędu skarbowego. Sporo programów generuje również UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Dzięki program do rozliczania PIT, możemy rozliczyć praktycznie każdy rodzaj deklaracji podatkowej. Najczęściej rozliczanym zeznaniem podatkowym jest PIT-37, na którym wykazujemy dochody z umów, renty czy emerytury. Jednakże wiele osób rozlicza się również na PIT-36 czy PIT-36L. Dzięki programom PIT każde rozliczenie będzie proste i szybkie.

Najszybszym sposobem na znalezienie odpowiedniego programu PIT jest skorzystanie z Internetu. W Internecie dostępne są różne programy PIT, często oferowane przez platformy podatnika. Warto wybierać te, które posiadają dobre opinie i rekomendacje, i pozwalają na bezproblemowe, bezpieczne i szybkie rozliczenie roczne pit. Nie warto wybierać programów niewiadomego pochodzenia lub takich, które posiadają wątpliwe opinie.

rozliczenie-roczne-pit-2016

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,