|  | 

Pit 37 2014

Rozliczenie proste jak nigdy

Rozliczenie proste jak nigdy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Już od jakiegoś czasu na rynku znajduje się jeden z lepszych programów do rozliczania podatku, który bardzo szybko wzbudził ogromne zainteresowanie u podatników. PITax to program udostępniony przez platformę podatnika pitax.pl, która daje możliwość skorzystania z programu całkowicie za darmo.

Jeśli interesuje nas wersja standardowa programu PITax, to możemy pobrać ją na swój komputer i korzystać z niej bez żadnych opłat. Dzięki PITax rozliczanie pit przez Internet staje się znacznie prostsze, a także trwa o wiele krócej. PITax oszczędza nasz cenny czas, dzięki programowi możemy uporać się z PITem w ciągu zaledwie pięciu minut! Po co więc trudzić się z czasochłonnym wypełnianiem papierowej deklaracji, skoro możemy oszczędzić sobie stresu i nerwów, korzystając z programu PITax?

PITax umożliwia nam rozliczenie różnych deklaracji podatkowych. Jeśli rozliczamy przychody z renty socjalnej, emerytury, umowy o pracę czy umowy o dzieło wybieramy pity 2016 -37. PIT-37 to najczęściej wybierana deklaracja podatkowa i właśnie na tym formularzu rozlicza się dziś najwięcej podatników. A jaki formularz należy wybrać jeśli chcemy rozliczyć prowadzoną działalność gospodarczą, wynajem lub dzierżawę czy dochody z giełdy? Jeżeli nie znasz odpowiedzi na to pytanie – nie musisz się martwić! Dlaczego? Ponieważ program PITax pomoże Ci wybrać odpowiedni formularz podatkowy.

Jedyne co musisz zrobić to odpowiedzieć na kilka prostych pytań i podążać za wskazówkami programu. Dzięki temu nie tylko wybierzesz odpowiedni formularz, ale z pomocą PITaxa wypełnisz go krok po kroku w ciągu kilku chwil. Ale to nie wszystko co oferuje nam PITax. Korzystając z programu, dowiemy się też czy przysługują nam ulgi i odliczenia podatkowe, takie jak ulga na Internet czy ulga na dzieci. Dzięki PITaxowi dowiemy się jak odliczyć ulgi od podatku, dzięki czemu otrzymamy większy zwrot. Warto samodzielnie wypróbować program PITax i przekonać się, że posiada on jeszcze wiele ciekawych i pomocnych funkcji.

rozliczenie-proste-jak-nigdy

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,