|  | 

Pit 37 2014

Rozliczenie PIT online – zobacz jak to zrobić w minutę – VIDEO!

Rozliczenie PIT online – zobacz jak to zrobić w minutę – VIDEO!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Popularność nowych programów przeznaczonych do rozliczeń daje obecnie do myślenia. Polacy mocno zaczęli cenić sobie swój czas oraz wygodę w wypełnianiu formalności, na które to nie ma miejsca w wypadku klasycznych modeli administracyjnych. Informatyzacja programów służących do wypełniania PIT to więc krok w dobrą stronę. Warto nieco przyjrzeć się możliwym ofertom pod tym względem, posługując się hasłem: rozliczenie pit 2016 program.
Nowoczesne programy służące do rozliczeń PIT są bardzo rożne od strony ich możliwości, jak również wygody użytkowania. Najlepiej wybierać oferty, które proponują cały pakiet udogodnień i pozwalają w krótkim czasie uporać się z przykrymi formalnościami. Dzięki nim rozliczenie pit online wreszcie może przestać być czymś kłopotliwym. Dobrze nastawić się na programy posiadające nowoczesny interfejs, a także propozycję doradztwa podatkowego online. Tego typu usługi są nadzwyczaj przydatne w wypadku napotkania kłopotów, z którymi nie jest w stanie poradzić sobie sam program. W takich sytuacjach klient może liczyć na pomoc wykwalifikowanych księgowych, którzy będą w stanie poprawnie rozliczyć deklaracje PIT.
W przypadku zwykle spotykanych sytuacji, taka pomoc nie jest jednak najczęściej konieczna.

Programy do rozliczeń korzystają w zdecydowanej większości wypadków z bazy półautomatycznie wypełnionych deklaracji PIT, co znacznie ułatwia dalsze procedury administracyjne. W wypadku co nowocześniejszych programów, ilość działań, które musi wypełnić użytkownik, jest ograniczona do absolutnego minimum. Zamiast wypełniać deklarację, zadają one użytkownik kilka prostych pytań w oparciu o które staje się możliwe wypełnienie PITu. Wszelkie uzyskane wyniki można następnie sprawdzić ręcznie i wysłać deklarację emailem do urzędu. Przy wyborze najlepszego programu oferującego rozliczenie pit online warto zwrócić uwagę na możliwość wyszukiwania ulg podatkowych. Najlepsze z nich posiadają specjalny algorytm, dzięki któremu użytkownik będzie miał pewność, że nie przegapi żadnej możliwości na otrzymanie zwrotu.

rozliczenie-pit-online-zobacz-jak-to-zrobic-w-minute-video

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,