|  | 

Pit 37 2014

Program, z którym poradzą sobie nawet nowicjusze

Program, z którym poradzą sobie nawet nowicjusze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczenie PIT wcale nie musi być czasochłonne i kłopotliwe, jeśli tylko wiesz, z jakiego programu PIT skorzystać. Nie warto rozliczać PIT w formie papierowej, skoro obecnie bez problemu możemy zrobić to przez Internet. Program PITax to jeden z lepszych programów na rynku przeznaczonych do rozliczania PIT. Cechuje go duża funkcjonalność, szczególnie, że aktualnie dostępny jest w trzech różnych odsłonach.

Pierwszą wersją programu PITax jest Rozliczenie Standard, z którego można korzystać bez żadnych opłat. Rozliczenie Standard pozwala na łatwe rozliczenie pit 2016, szczególnie jeśli rozliczamy się na formularzu PIT-37. Na zeznaniu tym wykazujemy dochody z różnego rodzaju umów, na przykład zlecenia czy o pracę, a także dochody z renty, stypendium czy też z emerytury. Rozliczenie Standard posiada wiele przydatnych, funkcjonalnych opcji, takich jak między innymi samodzielne wykonywanie obliczeń matematycznych czy też sprawdzanie błędów. Program jest łatwy w obsłudze i przejrzysty, dlatego z jego obsługą poradzą sobie nawet nowicjusze.

Kolejna wersja programu PITax to Rozliczenie Plus. Jest ona kierowana głównie do przedsiębiorców, którzy prowadzą własną firmę lub działalność gospodarczą. Rozliczenie Plus pomoże nam rozliczyć dochody z giełdy, akcji czy papierów wartościowych w sposób jasny, szybki i funkcjonalny.

Jeśli interesuje nas pit 2016 program do rozliczania dochodów zagranicznych, to odpowiednie okaże się Rozliczenie Premium. Rozliczenie Premium pozwoli nam na łatwe i nieskomplikowane rozliczenie dochodów zagranicznych, ponadto możemy to uczynić także w języku angielskim. To sprawia, że z Rozliczenia Premium mogą bez przeszkód korzystać także obcokrajowy.

Warto dokładniej zapoznać się z poszczególnymi rodzajami programu PITax. Niewątpliwie znajdziemy takie Rozliczenie, które będzie nam odpowiadać i które w stu procentach spełni nasze oczekiwania. PITax to program funkcjonalny i przydatny, nie tylko w tym roku podatkowym, ale także w następnych, dlatego warto korzystać z niego co roku.

program-z-ktorym-poradza-sobie-nawet-nowicjusze

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,