|  | 

Pit 8c dla kogo

Polacy chętnie oddają 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego dzięki programowi PITy 2016

Polacy chętnie oddają 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego dzięki programowi PITy 2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Już od kilku lat każdy z nas może przekazać 1 procent podatku na różnego typu organizacje pożytku publicznego. Co oznacza ta nazwa?

 

Organizacje pożytku publicznego to:

 • organizacje pozarządowe;
 • utworzone przez aktywnych obywateli;
 • fundacje i stowarzyszenia założone przez osoby fizyczne;
 • ich celem jest rozwiązywanie różnorodnych problemów społecznych;
 • instytucje te cieszą się zaufaniem publicznym;
 • są stworzone, aby działać na rzecz określonej grupy społecznej, np. bezdomnych, bezrobotnych czy dzieci z rodzin ubogich.

Prawie pięć milionów podatników

przekazało swój jeden procent na rzecz organizacji pożytku publicznego.

 

Jest jeszcze kilkanaście procent osób, które nie słyszało o takiej możliwości i około 25 procent podatników, którzy nie chcą dzielić się z innymi. 1 procent 2016 podatku od tych osób może bardzo pomóc. Zastosuj pity 2016 program i wesprzyj tych, których sam wybierzesz.

Za rok 2008 opp przekazano trzysta osiemdziesiąt milionów złotych.

Za rok 2009 kilkanaście tysięcy więcej osób zdecydowało się przekazać swój podatek z deklaracji rozliczeniowych na rzecz potrzebujących.

 

 

Może jeszcze nigdy nie oddawałeś swojego 1 procentu podatku dochodowego. Jeśli jeszcze nie wiesz, komu przelać swoje pieniądze, na stronie www.mpips.gov.pl, a także na naszej stronie, jest lista opp 2016, gdzie znajdziesz wykaz organizacji pożytku publicznego. Pamiętaj, że możesz wskazać tylko

jedną organizację pożytku publicznego, chyba że składasz kilka zeznań podatkowych, wówczas w każdym z nich możesz wskazać inną OPP.

 

Każdy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnik opodatkowany podatkiem liniowym, podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, w swoim zeznaniu podatkowym może przekazać nie więcej niż 1% wyliczonego podatku należnego. Przekazywaną kwotę należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. Pity 2016 program pomoże dokonać tych zaokrągleń. W deklaracji podatkowej należy wskazać nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej przez nas opp. Podanie tych danych oznacza, że złożyliśmy wniosek do urzędu skarbowego o przelanie naszego 1 procentu podatku. Możemy również wskazać cel szczegółowy, na który dana fundacja miałaby rozdysponować kwotę, którą przekazaliśmy. Podatniku, jeśli nie chcesz być anonimowy, możesz też wyrazić w deklaracji podatkowej zgodę na ujawnienie wskazanej organizacji kwoty, jaką przelałeś, twojego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania.

 

Aby urząd skarbowy przelał 1% podatku należnego na konto opp, zeznanie podatkowe należy złożyć w terminie wskazanym ustawowo do jego złożenia (dla PITu 37 jest to 30 kwietnia), a jeśli musimy złożyć korektę, to powinna być ona złożona w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu do złożenia korygowanego zeznania podatkowego. Urząd nasz 1 procent z PITu – 28 prześle w kwietniu lub maju, a z pozostałych: z PITu – 36, z PITu 36L lub z formularza PIT 37 – w lipcu lub sierpniu. Najważniejsze jest to, aby wyliczony przez nas podatek należny został zapłacony przez nas we właściwym terminie, nie później jednak niż w czasie dwóch miesięcy od upływu ustawowego terminu złożenia zeznania podatkowego.

 

Łódzka fundacja FERSO http://www.ferso.org/ :

 • organizuje pomoc dla miejskich ubogich dzieci;
 • prowadzi obozy letnie i zimowe, zielone szkoły;
 • pomaga dzieciom zwrócić się w stronę ochrony środowiska, roślin i zwierząt.
polacy-chetnie-oddaja-1-procent-podatku-na-organizacje-pozytku-publicznego-dzieki-programowi-pity-2016

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

 • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi