|  | 

Pit 37 2014

PITy 2016 – szybko i bezproblemowo

PITy 2016 – szybko i bezproblemowo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczanie PIT przez Internet nie jest niczym nowym. Od dłuższego czasu mamy możliwość rozliczania się z fiskusem online, wiele osób chętnie korzysta z tego sposobu. Rozliczenia internetowe mają wiele zalet, znacznie więcej niż standardowe (papierowe) rozliczenie PIT. Jeżeli dotychczas nie miałeś możliwości rozliczać się internetowo, zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi korzyściami wynikającymi z rozliczeń online.

 Po pierwsze przez Internet możemy rozliczyć się znacznie szybciej. Krótki czas rozliczania PIT zawdzięczamy profesjonalnym programom PIT, które pomagają nam w kompletnym rozliczeniu deklaracji. W przypadku papierowego rozliczania PIT jesteśmy zdani tylko na siebie. Bardzo łatwo możemy popełnić błąd, którego nikt nie sprawdzi i nie pomoże nam skorygować. Często nie wiemy również, jakie dane wpisać do deklaracji podatkowej czy jak prawidłowo wyliczyć kwoty. Programy przeznaczone do rozliczania PIT sprawnie pomogą nam rozliczyć różne pity 2016 – szybko i bezproblemowo.

Drugą zaletą jest to, że nie aby złożyć PIT w urzędzie skarbowym, nie musimy nawet wychodzić z domu. Cały proces rozliczenia – łącznie z oddaniem deklaracji w urzędzie – odbywa się przez Internet. To duża oszczędność czasu, gdyż nie musimy fatygować się do urzędu, w którym zazwyczaj czekają na nas kolosalnie długie kolejki. Mamy również gwarancję, że nasz PIT bezpiecznie dotrze do urzędu – po jego wysłaniu otrzymamy tak zwane UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Kolejną zaletą jest to, że programy do rozliczania PIT są ogólnodostępne. Bez problemu znajdziemy profesjonalne, a do tego darmowe programy PIT, które pomogą nam w rozliczeniach. Warto wybierać te najlepsze, czyli sprawdzone, bezpieczne i posiadające dobre opinie. O najlepszych programach do rozliczania PIT możemy przeczytać w Internecie, zwłaszcza na stronach poświęconych podatkom i portalach podatnika.

Oczywiście to zaledwie kilka zalet, jednak korzyści jest znacznie więcej. Jeśli chcesz poznać je wszystkie, rozlicz pit przez internet – nie tylko w tym roku podatkowym, ale także w następnych.

pity-2016-szybko-i-bezproblemowo

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,