|  | 

Pit 8c dla kogo

PITy 2016 Program – 1 procent na OPP krok po kroku

PITy 2016 Program – 1 procent na OPP krok po kroku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Składając roczną deklarację podatkową mamy możliwość przekazania jednego procenta należnego podatku organizacji pożytku publicznego (opp). Rozliczenie to najlepiej wykonać przy pomocy narzędzia Pity 2016 program. Procedura przekazywania jednego procenta podatku nie jest specjalnie skomplikowana, zostanie omówiona krok po kroku.

Krok 1: Wybór organizacji pożytku publicznego

Nie jest łatwo zadecydować komu 1 procent podatku przekazać. Organizacji, które uzyskały status organizacji pożytku publicznego, jest wiele, ich pełna lista udostępniana jest na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Bardzo ciekawą działalność prowadzi Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO (www.ferso.org). Wśród celów statutowych fundacji wymienić można:

 • działalność charytatywną;
 • promowanie idei wolontariatu w różnych grupach społecznych;
 • edukacja ekologiczna;
 • promowanie ochrony środowiska;
 • ochrony zdrowia oraz życia;
 • promocja równouprawnienia kobiet i mężczyzn;
 • tworzenie programów dotyczących poszczególnych obszarów, ich celem jest zaangażowanie przede wszystkim dzieci i młodzieży w działalność proekologiczną, pokazanie im, że zielony świat, to lepszy świat oraz, że ekologiczny tryb życia jest bardzo ważny dla ich przyszłości.

Krok 2: Wypełnienie deklaracji podatkowej 2016

Formularze PIT, takie jak PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT 37 druk oraz PIT-38, zawierają specjalną rubrykę, w której należy wykazać chęć przekazania jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto jest do wypełnienia deklaracji podatkowej wykorzystać program pity 2016. Aplikacja komputerowa posiada przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs, ponadto wszystkie obliczenia wykonywane są przez program na podstawie wpisanych przez podatnika danych bazowych, co pozwala na uniknięcie błędów obliczeniowych.

Program posiada wbudowaną pit 2016 opp lista. Jest to baza organizacji pożytku publicznego, które mogą ubiegać się o przekazanie jednego procenta podatku, wersja programu dostępna na naszej stronie przekazuje 1 procent podatku dla fundacji wspierającej rozwój dzieci i młodzieży. Korzystając z tej opcji nie trzeba samodzielnie wpisywać numer z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) – numer ten zostanie wpisany automatycznie po wybraniu z dostępnej listy organizacji, którą chcemy wesprzeć. Również kwotę, która może zostać przekazana, obliczy i prawidłowo zaokrągli za nas program (na podstawie wysokości należnego podatku).

Jeżeli zdecydujemy się wypełniać deklarację ręcznie wszystkie wyżej wymienione czynności będziemy musieli wykonywać samodzielnie co, szczególnie w przypadku braku doświadczenia, może zająć dużo czasu. Warto dodać, że podatnik ma możliwość wskazania na co przekazane przez niego pieniądze mają zostać wydane; jeżeli tego nie zrobi – organizacja sama będzie mogła zadecydować o ich przeznaczeniu. Ponadto każdy może zadecydować, czy chce, aby organizacja znała jego dane osobowe.

Krok 3: Uregulowanie zobowiązania podatkowego

Żeby jeden procent podatku został przekazany wskazanej przez nas organizacji podatek ten musi najpierw zostać zapłacony. Dlatego też powinniśmy pamiętać o terminowym wpłaceniu należnego podatku – przeciwnym razie jego całość trafi do budżetu państwa.

Krok 4: Złożenie zeznania podatkowego

Dostarczenie rocznej deklaracji podatkowej PIT 37 druk do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Można to zrobić osobiście lub skorzystać z usług Poczty Polskiej. Bardzo ważne jest, aby sprawozdanie dotarło w terminie. Nieterminowe złożenie zeznania podatkowego spowoduje, że urząd skarbowy nie przekaże jednego procenta naszego podatku wskazanej w deklaracji organizacji pożytku publicznego.

pity-2016-program-1-procent-na-opp-krok-po-kroku

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

 • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi