|  | 

Pit 38

PITY 2011 – zobacz, co się zmienia i pobierz pity 2011 program.

PITY 2011 – zobacz, co się zmienia i pobierz pity 2011 program.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W bieżącym roku Pity 2011 należy złożyć najpóźniej do poniedziałku 30 kwietnia. Warto zwrócić uwagę, że ten rok przyniósł nam kilka istotnych zmian w formularzach i sposobach rozliczenia. O nich poniżej:

Największą i najważniejszą zmianą w formularzach podatkowych, którymi rozliczymy się za 2011 rok, jest brak NIP-u. Zamiast niego możemy teraz wpisać sam numer PESEL. NIP przyda się jedynie wypełniającym PIT-y przedsiębiorcom. Aktualne formularze zawiera między innymi PIT 2011 program. Formularze z poprzednich lat w tym roku nie obowiązują!

Jaka skala? Skala podatku dochodowego pozostaje bez zmian. Polaków obowiązują dwie skale podatkowe:18 i 32 proc. Graniczną kwotą jest 85 528 zł. Dla podatników, których roczne dochody nie przekroczą tego progu, podatek za 2011 rok wyniesie 18 proc. dochodów minus kwota zmniejszająca podatek, czyli 556,02 zł. Osoby z drugiego progu zapłacą 14 839,02 zł + 32 proc. nadwyżki ponad 85 528 zł. Roczny dochód niepowodujący obowiązku zapłaty podatku to 3091 zł. Koszty uzyskania przychodów, np. z tytułu dojazdów do pracy, pozostały bez zmian i łatwo je obliczyć poprzez program do rozliczania pit 2011.

Od tego roku łatwiej o ulgi. Największa zmiana dotyczy ulgi internetowej. Jeszcze w zeszłym roku odliczyć można było „wydatki ponoszone z tytułu użytkowania sieci internet w lokalu będącym miejscem zamieszkania podatnika”. Zapis wzbudzał wiele kontrowersji. Pojawiały się wątpliwości, czy można np. rozliczyć internet komórkowy i jakie dokumenty są do tego wymagane. W rozliczeniach za 2011 rok Ministerstwo Finansów rozwiało wszelkie wątpliwości i ułatwiło rozliczanie ulgi. Teraz odliczyć można po prostu „wydatki ponoszone z tytułu użytkowania sieci internet”. Nie ma już obowiązku udowadniania, że z sieci korzystało się w miejscu zamieszkania. W nowych regulacjach nie ma też już konieczności posiadania faktury za internet!

Zmiany w uldze na dziecko. W 2012 roku, tak jak w ubiegłym, odliczeniu podlega 92,67 zł za każdy miesiąc kalendarzowy, w którym podatnik opiekował się dzieckiem. Niewielkiej zmianie uległ za to katalog osób rozliczających się jako samotnie wychowujących dzieci. Część podatników na nowych regulacjach straci. Z rozliczenia jako samotny rodzic nie skorzysta już ojciec lub matka prowadzący gospodarstwo domowe lub wychowujący dziecko wspólnie z innym rodzicem.

Ulga dla krwiodawców. W 2012 roku, podobnie jak w poprzednich latach, osoby honorowo oddające krew mogą liczyć na ulgę. Wystarczy jedynie zaświadczenie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa MSWiA o ilości oddanej krwi. Ekwiwalent pieniężny za 1 litr pobranej krwi wynosi 130 zł.

W 2012 roku nie zmieniła się wartość ulgi rehabilitacyjnej. Składając rozliczenie roczne 2011 wciąż można odliczyć do 2280 zł. Rozszerzono natomiast jej zakres. Teraz odliczenia mogą dokonać osoby niewidome i niedowidzące zaliczone do I i II grupy inwalidztwa z tytułu posiadania psa asystującego – do wartości 2280 zł rocznie, bez konieczności dokumentowania tych wydatków. Ważne jest, by czworonóg miał certyfikat psa asystującego. W innym przypadku wydatków na zwierzę odliczyć nie można.

pity-2011-zobacz-co-sie-zmienia-i-pobierz-pity-2011-program

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w