|  | 

Pit 38

PITy 2011 Program rozlicz podatek na nowych formularzach

PITy 2011 Program rozlicz podatek na nowych formularzach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wszyscy podatnicy prowadzący w 2011 roku działalność gospodarczą muszą złożyć w urzędzie skarbowym rozliczenie roczne PIT. Obowiązek ten dotyczy zarówno podatników, którzy osiągnęli zyski w ubiegłym roku, jak i tych, którzy wykazywali stratę. Przedsiębiorcy w zależności od wybranej formy opodatkowania muszą złożyć rozliczenie za 2011 rok na druku PIT-28, PIT-36 lub PIT-36L. Nie chcesz popełnić błędu rozlicz podatek z PITy 2011 Program. Najlepsza aplikacja do rozliczeń podatkowych PIT 2011 Program za darmo do pobrania w naszym serwisie.

Deklarację PIT-28 składają przedsiębiorcy, którzy rozliczali swoje przychody na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Na druku tym rozliczą się też podatnicy, którzy płacili rozliczenia PIT-y w formie ryczałtu od przychodów z najmu. Druk ten trzeba złożyć w urzędzie skarbowym najpóźniej 31 stycznia 2012 r. Na szczęście nie musisz robić tego osobiście, wyślij swój pit korzystając z PIT-y 2011 Program. Program do rozliczania pit 2011 nie tylko wyliczy należny podatek, ale pomoże także skorzystać z ulg czy rozliczyć się wspólnie z małżonkiem.

W tym samym czasie, czyli do końca stycznia 2012 r., muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym podatnicy, którzy od przychodów z działalności gospodarczej opłacali podatek w formie karty podatkowej. Oni muszą złożyć rozliczenie pit 2011 na formularzu PIT-16A, który jest deklaracją o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego (w naszym przypadku 2011).

Co do pozostałych formularzy, czyli PIT-36 i PIT-36L, pierwszy druk składają między innymi podatnicy, którzy w 2011 roku prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej. PIT-36 wypełnią też podatnicy, którzy zarabiali za granicą, a muszą te zarobki wykazać przed polskim fiskusem. Formularz PIT-36 przeznaczony jest zarówno dla podatników opodatkowujących swoje dochody indywidualnie, jak i łącznie z dochodami małżonka albo w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci, w tym także dla osób mających miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej. Takie rozliczenia podatkowe PIT za 2011 rok trzeba złożyć najpóźniej 2 maja 2012 r. Drugi z wymienionych formularzy, czyli PIT-36L, składają przedsiębiorcy, którzy opodatkowują swoje przychody liniowym 19-proc. podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Formularz PIT-36L przeznaczony jest wyłącznie dla podatników rozliczających się indywidualnie. Podobnie, jak PIT-36, również PIT-36L za 2011 rok musi być złożony najpóźniej 2 maja 2012 r.

Nie zapomnij także o naszej aplikacji, darmowy PITy 2011 Program do pobrania tylko u nas.

pity-2011-program-rozlicz-podatek-na-nowych-formularzach

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w