|  | 

Pit 38

Pity 2011 program najlepszą formą rozliczenia. Błędy w e-PIT uniemożliwiają przesłanie zeznania przez internet.

Pity 2011 program najlepszą formą rozliczenia. Błędy w e-PIT uniemożliwiają przesłanie zeznania przez internet.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczenia podatkowe przez Internet, podobnie jak wypełnianie formularzy przez pity 2011 program, przynoszą podatnikom oszczędność czasu i pieniędzy. Procedura rozliczeń elektronicznych jest bowiem dość przyjazna od strony administracyjnej, ponieważ ustawodawca zlikwidował dodatkowe obowiązki związane z powiadamianiem organów podatkowych o wyborze takiej formy rozliczeń. Nie trzeba również stosować e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem. Zastępuje je pięć cech osobowych: imię, nazwisko, data urodzenia, identyfikator podatkowy oraz kwota przychodu z zeznania za rok 2010. Pit 2011 program, który umożliwi wysłanie edeklaracji pobierzesz z naszej witryny.

 

Mimo to podatnicy mają problemy z e-PIT. Mogą trafić m.in. na komunikaty, informujące o błędach. System informuje wtedy o tzw. statusie przesyłanego dokumentu. Osoby rozliczające się drogą elektroniczną często zapominają, że w e-PIT stosuje się nieco inne zasady niż w zeznaniach tradycyjnych. W rezultacie nie mogą wysłać formularza, ponieważ system informuje o błędzie. Składający rozliczenie podatkowe 2011 drogą elektroniczną zapominają też o rzeczy oczywistej – że formularz mogą przesłać tylko raz. Jeśli e-PIT trafi do fiskusa, a potem okaże się, że jest w nim błąd, to podatnik będzie musiał złożyć korektę i wytłumaczyć urzędnikom, dlaczego ją składa. Dopiero wtedy dokument powtórnie może wpłynąć do urzędu skarbowego.

 

Jeśli podatnicy wysyłają e-PIT bez e-podpisu, system może poinformować o statusie 412. Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że w takim przypadku może chodzić o dwa rodzaje błędów. Po pierwsze, status 412 pojawi się, gdy dane osobowe w miejscu podpisu nie zgadzają się z danymi osobowymi wpisanymi na początku formularza PIT 2011. W praktyce dotyczy to np. sytuacji, gdy podatnik wpisał na początku zeznania imię Łukasz, a w miejscu do podpisania wpisał Lukasz. Po drugie, status 412 pojawi się też, gdy w oprogramowaniu, za pomocą którego przesyłamy e-PIT, są jakieś błędy lub gdy podatnik nie zaktualizował programu.

 

Resort wyjaśnia, że status 412 nie powinien się pojawić, jeśli podatnik korzysta z programów udostępnianych na stronie www.e-deklaracje.gov.pl (aplikacja e-Deklaracje Desktop lub formularze interaktywne).

 

Bez względu na to, czy osoba korzysta z oprogramowania resortowego, czy innego, może pojawić się jednak status 414 – błąd danych identyfikacyjnych. System poinformuje o takim błędzie, jeśli podatnik wpisał błędny identyfikator podatnika, zrobił literówkę np. w nazwisku (zamiast Kowalski wpisał Kawalski) lub imieniu, błędnie wpisał format daty urodzenia lub kwotę przychodu z zeznania za 2010 rok. Wpisując kwotę, należy uważać, aby podać pełną sumę przychodów (nie zaokrągloną) lub kwotę przychodu podatnika, a nie sumę przychodów małżonków, jeśli wspólny PIT składają mąż i żona.

 

Kolejny popularny błąd to próba ponownego wysłania e-PIT. System informuje wtedy o statusie 411. Oznacza to, że wcześniej wysłany dokument trafił do urzędu i kolejnego nie można przesłać. Gdy system informuje o statusie 411, pozostaje jedynie złożenie korekty przesłanego wcześniej zeznania. Formularz z korektą można wówczas wypełnić poprzez program do rozliczania pitów 2011.

pity-2011-program-najlepsza-forma-rozliczenia-bledy-w-e-pit-uniemozliwiaja-przeslanie-zeznania-przez-internet

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w