|  | 

Pit 38

PITy 2011 Program jak i gdzie doręczyć rozliczenie roczne za 2011

PITy 2011 Program jak i gdzie doręczyć rozliczenie roczne za 2011
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podatnicy, którzy rozliczają się z urzędem skarbowym na formularzu PIT-37 mają czas na jego złożenie tylko do końca kwietnia 2012 roku.

W jaki sposób można złożyć w urzędzie skarbowym formularz PIT-37? Najbardziej popularną metodą jest wypełnienie formularza osobiście i dostarczenie go do urzędu skarbowego. Podatnicy jednak coraz chętniej wykorzystują do sporządzenia pitów również komputerowa aplikacja PITy 2011 Program (Program PIT 2011 dostępny także na naszej stronie), który umożliwia szybkie i łatwe wypełnienie zeznania podatkowego. Po wpisaniu wartości w odpowiednie komórki formularza i wykonaniu przez PIT 2011 Program wszystkich niezbędnych obliczeń, wystarczy tylko wydrukować PIT-37 i podpisać go. Na doręczenie wypełnionego formularza PIT-37 do urzędu skarbowego istnieje kilka sposobów. Pierwszy to osobiste złożenie rozliczenie roczne 2011 w urzędzie. Można go też wysłać pocztą. Należy wówczas zawsze korzystać z usług Poczty Polskiej i wysłać rozliczenie pity 2011 listem poleconym. Dzięki temu za datę złożenia zeznania podatkowego uznawany będzie dzień jego wysłania. Jeżeli natomiast rozliczenie pity2011 nadamy listem zwykłym, wówczas jako datę złożenia zeznania podatkowego urząd skarbowy przyjmie dzień, w którym formularz fatycznie dotarł do urzędu. Rodzaj listu ma zatem ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy deklarację podatkową wysyłamy w ostatniej chwili.

Skąd podatnik ma wiedzieć w którym urzędzie skarbowym należy złożyć rozliczenie pity? Zanim obowiązek meldunkowy został zniesiony, właściwy urząd skarbowy był wyznaczany na podstawie miejsca zameldowania podatnika. Natomiast zgodnie z obecnie obowiązującym prawem urząd ten powinien być wyznaczany na podstawie miejsca zamieszkania podatnika. Oznacza to, że rozliczenie PIT 2011 powinniśmy składać w urzędzie, który podlega pod miejsce, gdzie mieszkamy. Nie należy jednak zapominać o tym, że nasze miejsce zamieszkania musi być zgodne z miejscem zamieszkania, które zostało przez nas podane w zgłoszeniu identyfikacyjnym NIP-1 bądź NIP-3 lub też w jego aktualizacji. Dlatego też w momencie, gdy zmieniamy miejsce zamieszkania zawsze powinniśmy pamiętać o aktualizacji danych w przewidzianym na to terminie. Jeżeli w związku z przeprowadzką mamy problem z określeniem, który urząd podatkowy będzie dla nas właściwy warto jest skorzystać z wyszukiwarek dostępnych w Internecie, które na podstawie adresu podatnika określają z jakim urzędzie musi on złożyć zeznanie podatkowe. Adresy wszystkich urzędów skarbowych zawierają również bezpłatne PITy 2011 Program dostępne m.in. na naszej stronie.

Najnowszym sposobem na składanie zeznania podatkowego za 2011 rok jest wysłanie go drogą elektroniczną. Można to zrobić przy pomocy aplikacji udostępnianej przez Ministerstwo Finansów. Ponieważ wycofana została konieczność składania na takiej deklaracji elektronicznego podpisu pity 2011 przez Internet stały się znacznie łatwiejsze. Podpis elektroniczny został zastąpiony koniecznością podania przez podatnika szeregu danych (m.in. kwoty podatku z ubiegłego roku), które muszą tworzyć spójną całość, czyli odpowiadać osobie, do której należy deklaracja podatkowa.

pity-2011-program-jak-i-gdzie-doreczyc-rozliczenie-roczne-za-2011

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w