|  | 

Pit 38

PITy 2011 Program i bony towarowe

PITy 2011 Program i bony towarowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W ciągu roku jest co najmniej kilka okazji, kiedy pracownicy wielu firm otrzymują od swego szefa bony towarowe. Kiedy nadchodzi czas składania rozliczenia PIT do urzędu skarbowego, podatnicy często zastanawiają się, czy otrzymane od pracodawcy bony powinni potraktować jako przychód, od którego należy zapłacić podatek. Niestety, eksperci podatkowi odpowiadają na to pytanie twierdząco. Do rozliczenia rocznego warto wykorzystać np. PITy 2011 Program. PIT 2011 Program do rozliczenia automatycznie sporządzi naszą deklarację roczną. Dzięki Program PIT 2011 podatnik samodzielnie, nie posiadając żadnej wiedzy księgowej rozliczy się z urzędem skarbowym i złoży swój PIT drogą elektronoiczną.

Zgodnie bowiem z treścią ustawy o rozliczenie pity wolna od podatku dochodowego jest jedynie wartość świadczeń otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, rzeczowych oraz otrzymanych w tym zakresie świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 380 zł. Ustawodawca zastrzega jednak, że świadczeniami rzeczowymi w tym przypadku nie są bony, talony i inne znaki uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi.

Bez względu na źródło finansowania bonów pracodawca zobowiązany jest zatem doliczyć ich wartość do przychodów pracownika i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy. Natomiast obowiązkiem pracownika jest złożyć rozliczenie roczne PIT od otrzymanych bonów. Rozlicz pit roczny w najprostszy możliwy sposób – PITy 2011 Program do pobrania w naszym serwisie.

Warto jednak zwrócić uwagę, że według ustawy o PIT 2011 rozliczenia nie podlegają natomiast opodatkowaniu bony wydawane byłym pracownikom – emerytom i rencistom. W takim bowiem przypadku fiskus uznaje, że bony wypełniają warunki świadczenia rzeczowego, a ich równowartość podlega zwolnieniu z opodatkowania do wysokości 2280 zł.

pity-2011-program-i-bony-towarowe

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w