|  | 

Pit 38

PITy 2011 Program dla zarabiających na internetowych reklamach

PITy 2011 Program dla zarabiających na internetowych reklamach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie blogów internetowych. Zarabiają na nich m.in. przez umieszczanie reklam, banerów lub linków sponsorowanych na swoich stronach internetowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że takie zarobki trzeba wpisać w rozliczenie PIT-y 2011 i zapłacić od nich podatek. Urząd skarbowy kwalifikuje taki przychód jako tzw. przychód z innych źródeł lub przychód z najmu. Urzędnicy skarbowi sprawdzają blogerów i wysokość ich zarobków. Gdy przekraczają one kwotę wolną od podatku – obecnie 3091 zł – nakazują zapłatę rozliczenia PIT. Brak rozliczenia pit 2011 z tego tytułu naraża blogerów na negatywne skutki podatkowe i potencjalną odpowiedzialność karną skarbową. Z pomocą przychodzi podatnikom PITy 2011 Program. Dzięki PIT 2011 Program unikniesz kłopotów, szybko i samodzielnie rozliczysz swoją deklarację roczną. PITy 2011 Program do pobrania najnowsza i darmowa wersja najpopularniejszego narzędzia do rozliczeń rocznych. Pobierz program do rozliczania pitów 2011 już dziś.

Eksperci podatkowi zwracają uwagę, że osoba fizyczna, która prowadzi swoją stronę internetową w celach innych niż zarobkowe i umieszcza na nich płatne reklamy, zobowiązana jest zapłacić rozliczenie roczne 2011. Najczęściej takie reklamy umieszczane są na stronie WWW na podstawie umowy o udostępnienie powierzchni reklamowej na stronie. Przychody z reklam internetowych mogą być opodatkowane na kilka sposobów: jako przychody z dzierżawy, jako przychody z działalności gospodarczej lub zaliczanie tych przychodów do kategorii innych źródeł.

Według specjalistów od podatków umowa pomiędzy właścicielem strony internetowej a reklamodawcą jest umową nienazwaną, podobną do wzorca umowy dzierżawy i dlatego przychód należy opodatkowywać jako przychód z najmu, dzierżawy oraz innych umów o podobnym charakterze. W takiej sytuacji właściciel strony internetowej może wybrać opodatkowanie 8,5-proc. ryczałtem albo samodzielnie ustalać zyski, odprowadzać zaliczki oraz wykazywać dochód np w pity 2011 program.

W przypadku nieujawnienia dochodów podatnikowi grozi stawka sankcyjna w wysokości 75-proc. Dodatkowo, w przypadku uchylania się od opodatkowania, podatnik naraża się również na odpowiedzialność karnoskarbową. Niewykazanie przychodów z reklamy internetowej jest traktowane jak przestępstwo lub wykroczenie skarbowe w zależności od wysokości nieujawnionej podstawy opodatkowania.

Wielu blogerów nie jest świadomych obowiązków podatkowych lub też zwyczajnie uchyla się od zapłaty podatku. Tymczasem, w sytuacji, kiedy nie dopełnią oni obowiązku złożenia rozliczenie pit z tytułu osiąganych dochodów z reklamy internetowej, może się okazać, że będą musieli zapłacić zaległy podatek naliczony od momentu, w którym rozpoczęli ich uzyskiwanie. Dodatkowo podatnik zostanie obciążony odsetkami z tytułu zaległości podatkowych. Ponadto organy podatkowe mogą potraktować dochody z tego tytułu jako przychody z nieujawnionych źródeł, w związku z czym zastosują 75-proc. stawkę sankcyjną do osiągniętych dochodów.

pity-2011-program-dla-zarabiajacych-na-internetowych-reklamach

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w