|  | 

Pit 38

PITy 2011 Program czyli rozlicz się przez Internet

PITy 2011 Program czyli rozlicz się przez Internet
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W tym roku do rozliczenia roczne pitów, które będzie można złożyć przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego, doszły kolejne cztery formularze PIT. Ministerstwo Finansów opracowało bowiem rozporządzenie, które umożliwia podatnikom elektroniczne złożenie rozliczenia PIT na drukach PIT-16, PIT-16a, PIT-19a oraz PIT-28. Elektroniczne rozliczenie możesz także złożyć za pomocą PITy 2011 Program. Program do rozliczania PIT 2011 pomoże ci sporządzić deklarację roczną, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem czy skorzystać z ulgi prorodzinnej. Następnie jednym kliknięciem możemy z pomocą PIT 2011 Program wysłać nasze zeznanie drogą elektroniczną. Nie czekaj najnowszy Program PIT 2011 pobierz już dziś.

Poniżej kilka zdań o każdym z tych formularzy pity2011:

PIT-16 to wniosek o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej.

PIT- 16a to deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego.

PIT-19a jest deklaracją o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych, w poszczególnych kwartałach roku podatkowego.

PIT-28 to zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Możliwość internetowego rozliczenia PIT-y 2011r. na nowych formularzach z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania podatników taką formą składania rozliczenie pit 2011. Z danych Ministerstwa Finansów wynika bowiem, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie podatników, zarówno firm jak osób fizycznych, internetowymi kontaktami z urzędem skarbowym. W 2008 r. podatnicy złożyli ponad 103 tys. dokumentów w formie elektronicznej, w 2009 r. liczba ta sięgnęła ponad 760 tys., a w 2011 r. sięgnęła już prawie 3 mln.

Przełomem w funkcjonowaniu systemu e-Deklaracje (składania PIT rozliczenie roczne przez Internet) była, wprowadzona w 2009 r., możliwość złożenia internetowego rozliczenia PIT bez tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Początkowo dotyczyło to jedynie formularza PIT-37, ale od 2011 roku również podatnicy rozliczający się na drukach PIT: 36, 36L, 38 i 39 mogli skorzystać z tej możliwości. Poza tym wiele osób dodatkowo ułatwia sobie rozliczenie pity wykorzystując PITy 2011 Program do pobrania z naszej strony internetowej.

pity-2011-program-czyli-rozlicz-sie-przez-internet

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w