|  | 

Pit 38

Pity 2011. Kto musi wypełniać deklarację PIT-4R?

Pity 2011. Kto musi wypełniać deklarację PIT-4R?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Początek roku to gorący okres w każdym zakładzie pracy, trzeba wręczyć pracownikom pity 2011. Prowadząc firmę należy uważać, by nie przegapić wszystkich wymaganych prawem terminów. Jednym z pierwszych obowiązków, którymi należy się zająć, jest wypełnienie i dostarczenie do urzędu skarbowego formularza PIT-4R. Podatnik deklaruje w nim kwoty pobranych zaliczek na podatek dochodowy pracowników.

 

Formularz PIT-4R składany jest niezależnie od faktu, czy danego pracownika rozliczymy również za pomocą formularza PIT-40, który najłatwiej wypełnić poprzez pity 2011 program. Deklarację PIT-4R są zobowiązane wypełnić:

 • zakłady pracy;
 • podmioty wypłacające należności z tytułu praw majątkowych;
 • podmioty wypłacające wynagrodzenia za działalność wykonywaną osobiście (np. umowa o dzieło, umowa zlecenia);
 • gospodarstwa domowe zatrudniające osoby do pomocy;
 • komornicy sądowi lub inne podmioty przejmujące zobowiązania zakładu pracy z tytułu stosunku służbowego;
 • organy wypłacające renty i emerytury.

 

PIT-4R należy składać do końca stycznia. Dla rozliczeń dotyczących 2011 roku będzie to więc data 31 stycznia 2012 roku. PIT-4R należy przesłać do urzędu skarbowego właściwego dla:

 • naszego miejsca zamieszkania (osoba fizyczna);
 • naszej siedziby lub miejsca prowadzenia działalności, gdy płatnik nie posiada siedziby (jeżeli nie jesteśmy osobą fizyczną).

 

Bez względu na liczbę pracowników, za których odprowadzamy zaliczki wypełniamy tylko jedną deklarację PIT-4R. W dokumencie musimy podać liczbę świadczeniobiorców oraz sumę pobranych zaliczek. Pracownicy natomiast muszą dokonać samodzielnie rozliczenie podatkowe 2011 na przykład pobierając z Internetu bezpłatny program do pitów 2011.

 

Nie ma za to obowiązku wypełniania formularza PIT-4R, jeśli wpłacamy zaliczki na podatek wyłącznie za siebie. PIT-4R jest bowiem deklaracja płatnika, a nie rozliczającego własny podatek dochodowy.

Za ewentualne podanie nieprawdziwych informacji lub niedotrzymanie terminu złożenia deklaracji grozi kara grzywny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sankcja może wynieść od 180 do 240 stawek dziennych.

pity-2011-kto-musi-wypelniac-deklaracje-pit-4r

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

  Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

  Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

 • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

  Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

  Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w