|  | 

Pit 38

Pity 2011 dla osób bez pracy. Bezrobotny bez zasiłku również może odliczyć ulgę na Internet.

Pity 2011 dla osób bez pracy. Bezrobotny bez zasiłku również może odliczyć ulgę na Internet.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeżeli bezrobotny podatnik nie ma prawa do zasiłku, a współmałżonek podatnika jest emerytem, warto złożyć wspólne rozliczenie roczne 2011uwzględniając przy tym ulgę na Internet. Łączne opodatkowanie jest bowiem najkorzystniejsze, gdy między dochodami męża i żony jest duża różnica albo gdy jedno z nich nie ma żadnych dochodów. Podatek oblicza się wówczas w ten sposób, że sumuje się dochody męża i żony, a potem dzieli je na pół. Od tej kwoty oblicza się podatek według skali, a następnie mnoży razy dwa. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów, warto wypełnić zeznanie podatkowe przez PIT 2011 program. Dzięki różnicy dochodów tak obliczony podatek będzie mniejszy niż gdyby zarabiający małżonek rozliczał się sam.

 

Jednak wspólne rozliczenie pity 2011 obwarowane jest pewnymi warunkami. Po pierwsze między małżonkami przez cały rok podatkowy (ten za który rozliczany jest podatek) musi istnieć wspólność majątkowa. Po drugie ani mąż ani żona nie mogą mieć dochodów wykluczających wspólne rozliczenie, tj. dochodów z działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym, ryczałtem czy w formie karty podatkowej. Po trzecie małżonkowie muszą wnioskować o opodatkowanie łączne. Wniosku nie trzeba składać oddzielnie, swoją wolę małżonkowie mogą wyrazić zaznaczając w PIT 2011 program do rozliczenia odpowiednie okienka we wspólnym zeznaniu rocznym PIT-37.

 

W tym przypadku mąż i żona mają prawo do odliczenia ulgi internetowej, jeśli oboje ponosili wydatki na Internet. Ulgę odlicza się od dochodu przed jego opodatkowaniem. W sytuacji, gdy małżonkowie rozliczają się wspólnie, wydatki na Internet może odliczyć także ten małżonek, który nie osiągał dochodów albo osiągał dochody nieprzekraczające kwoty wolnej od podatku (w 2011 r. jest to 3 091 zł). A zatem każde z małżonków ma prawo odjąć kwoty wynikające z faktur, maksymalnie 760 zł za cały rok. Fiskus żąda jednak, by faktury lub inne dowody poniesienia wydatków na Internet zawierały imiona i nazwiska obojga małżonków. Warto więc zadbać o to, by dostawca Internetu umieścił dane drugiego małżonka na fakturze.

pity-2011-dla-osob-bez-pracy-bezrobotny-bez-zasilku-rowniez-moze-odliczyc-ulge-na-internet

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Samodzielnie wydrukowana faktura za internet a odliczenie ulgi internetowej w PITy 2011 program

    Tzw. ulga internetowa cieszy się dużą popularnością wśród podatników. Można z niej skorzystać rozliczając się w sposób tradycyjny jak i w przypadku korzystania z naszej aplikacji PITy 2011 Program. Dzięki uldze można odliczyć od rozliczenia pit 2011 koszty poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet w wysokości do 760 zł. Podatnicy coraz częściej zastanawiają się jednak,

  • Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy w Pity 2011 Program ? Przeczytaj o uldze abolicyjnej.

    Rozliczasz dochody z zagranicy, z pomocą przychodzi Pity 2011 Program, aplikacja najchętniej wybierana przez Polaków. Skorzystaj z ulgi abolicyjnej oraz najlepszego programu Pit 2011 do rozliczeń podatkowych. Podatnicy, którzy nie przenieśli swojego miejsca zamieszkania (tzw. rezydencji podatkowej) za granicę i deklarują nadal stałe miejsce zamieszkania w Polsce lub przebywają w Polsce ponad 183 dni w