|  | 

Pit 37 2014

PIT online – jak to zrobić?

PIT online – jak to zrobić?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczenie PIT przez Internet wcale nie musi być skomplikowane i czasochłonne, jeśli tylko zadbamy o to, by skorzystać z dobrego, funkcjonalnego programu do rozliczeń podatkowych. Obecnie takich programów jest naprawdę niemało, a wybór nie zawsze jest prosty. Dlatego, szukając odpowiedniego programu PIT, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Pierwszą ważną rzeczą jest łatwość obsługi programu. Powinien być przejrzysty i cechować się jasną, zrozumiałą instrukcją obsługi. Nie każdy posiada doświadczenie w internetowych rozliczeniach PIT, a program powinien być przyjazny dla każdego. Bardzo prostym w obsłudze i zrozumiałym programem PIT jest PITax. Został on stworzony z myślą o każdym, również osobach, które po raz pierwszy rozliczają pit online. Aby rozliczyć PIT z PITaxem, należy tylko udzielać odpowiedzi na zadawane pytania i… to właściwie już wszystko. O nic więcej nie musimy się martwić, ponieważ PITax kroczek po kroczku pomoże nam wypełnić całą deklarację podatkową. Można wręcz powiedzieć, że PITax zrobi to za nas.

Kolejna ważna rzecz, której nie można lekceważyć to bezpieczeństwo programu. Kiedy decydujemy się na rozliczenie pit 2015 przez Internet, na pewno chcemy by nasze dane były dobrze chronione przed dostaniem się w niepowołane ręce. Właśnie dlatego należy korzystać z programu PITax, który posiada świetne, jakościowe zabezpieczenia – jedyne w swoim rodzaju. Nie ma szans, by dostęp do Twoich danych miał ktoś nieupoważniony, dlatego bez obaw pobierz PITax na swój komputer i zacznij z niego korzystać – już dziś.

Dla wielu osób istotną rzeczą jest także to, by program był darmowy. Na rynku możemy znaleźć wiele dobrych, funkcjonalnych programów PIT, jednakże ich cena często może nas przerażać. Z PITaxem jest inaczej. Program dostępny jest całkowicie za darmo, nie ma w nim żadnych ukrytych opłat, wszystkie funkcje programu także są darmowe. Z PITaxem nie musimy martwić się o żadne nieprzewidziane koszta.

pit-online-jak-to-zrobic

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,