|  | 

Pit 37 2014

PIT 2016 – uniknij podstawowych błędów

PIT 2016 – uniknij podstawowych błędów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mimo tego, że rozliczenie PIT jest naszym corocznym obowiązkiem, to coraz częściej słyszy się o błędach popełnianych przez podatników. Jednym z błędów jest korzystanie z niewłaściwych lub nieaktualnych formularzy PIT. Niektóre osoby nie wiedzą, na jakich formularzach powinny rozliczyć swoje dochody, a to często skutkuje pomyłką. Ponadto formularze PIT zmieniają się co roku, dlatego należy zawsze upewniać się czy dany formularz jest aktualny. Innym popularnym błędem jest brak podpisu podatnika lub podanie niewłaściwego adresu na formularzu. Ponadto wiele podatników błędnie wylicza lub zaokrągla kwoty. Wszystko to może spowodować konieczność złożenia korekty PIT-u do Urzędu Skarbowego.

Istnieje jednak sposób, aby uniknąć błędów popełnianych na rozliczeniach PIT. Wystarczy zrezygnować ze standardowej formy rozliczania podatku i zdecydować się na rozliczenie internetowe. Rozliczenia online są znacznie łatwiejsze, ponieważ do pomocy mamy program PIT, który pomaga nam przejść przez każdy etap wypełniania deklaracji podatkowej. Najlepszym programem na rozliczenie pit online 2016 jest program PITax, który zyskał wiele pozytywnych opinii i rekomendacji. Program PITax gwarantuje, że nasza deklaracja podatkowa zostanie wypełniona prawidłowo. PITax sprawdzi nasze zeznanie podatkowe od początku do końca, wyliczy odpowiednie kwoty do PIT, a także zadba o bezpieczeństwo i dostarczenie naszego PIT-u do urzędu skarbowego. PITax to gwarancja szybkiego, łatwego oraz bezpiecznego rozliczenia pit 2015 bez wychodzenia z domu. To oszczędność czasu oraz nerwów, ponieważ wypełnianie PIT z PITaxem jest łatwe, przyjemne oraz bezstresowe. Mamy bowiem pewność, że nasz PIT będzie wypełniony w stu procentach prawidłowo.

Z programu PITax może skorzystać każdy z nas, ponieważ program jest banalnie prosty w obsłudze, ponadto aby go otrzymać, wystarczy pobrać plik instalacyjny ze strony pitax.pl. Do wyboru mamy trzy wersje programu – PITax Standard, Plus oraz Premium.

pit-2016-uniknij-podstawowych-bledow

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,