|  | 

Pit 39 druk

Pit 2011 program a czynny żal

Pit 2011 program a czynny żal
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeszcze dwa miesiące dzieli nas od corocznego składania deklaracji pit 2011. Te cztery miesiące od stycznia 2012 nie dla wszystkich podatników będą przyjemnym okresem, zwłaszcza jeśli w rezultacie wypełniania deklaracji okaże się, że mamy niedopłatę i odpowiednia kwotę trzeba będzie wpłacić fiskusowi. Stąd też tak często podatnicy odkładają rozliczenie pity 2011 na ostatnia chwilę. A później zdążyć złożyć pit w terminie jest bardzo trudno ze względu na kilometrowe kolejki w urzędach. Dla spóźnionych niestety przewidziane są kary, które wynikają z tego wykroczenia jakim jest niezłożenie deklaracji w terminie. Kara ma postać finansową i waha się od 138,60 zł do 27 720 zł. Najwyższe kary są wymierzane jednak bardzo rzadko. Dla spóźnionego podatnika przewiduje się mandat w wysokości do 2772 zł, co stanowi dwukrotność minimalnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi 1386 zł. Abstrahując od tego, czy jest to kwota znaczna czy nieduża, najlepiej aby jednak uniknąć jej zapłacenia. I choć w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki, to jednak dla spóźnionych jest szansa na ratunek w postaci czynnego żalu. Dla tych, którzy spotykają się z tym pojęciem po raz pierwszy ważna jest informacja, że czynny żal jest to dokument, poprzez który powiadamiamy urząd skarbowy o popełnieniu czynu zabronionego. Prawidłowo złożony czynny żal uwalnia od odpowiedzialności karnej. Jednak, aby móc skorzystać z tej możliwości musimy uregulować należności podatkowe w terminie wyznaczonym przez organ podatkowy. Dosyć często można próbować wynegocjować z urzędem dogodny dla siebie termin zapłaty. Poprawnie wypełniony dokument czynnego żalu powinien zawierać dokładny opis zaistniałej sytuacji, czyli wszystkie powody, dla których nie udało nam się zapłacić zobowiązania w terminie.

Jednak w niektórych sytuacjach, czynny żal nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Będzie on nieskuteczny jeśli został złożony, kiedy organ ścigania miał już udokumentowaną wiadomość o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego, albo jeśli organ ścigania rozpoczął już procedurę przeszukania bądź kontroli. Czynnego żalu nie mogą też złożyć osoby, które kierowały wykonaniem czynu zabronionego, lub poleciły/ zmusiły inną osobę do jej popełnienia, a także nakłaniały innych do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia skarbowego w celu skierowania przeciwko niej postępowania o ten czyn zabroniony. Natomiast jeśli składamy korektę zeznania podatkowego nie ma takiej konieczności składania czynnego żalu. Korekta dokonana prawidłowo w zupełności wystarcza, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Aby uniknąć jakichkolwiek kontaktów z organami ścigania w sprawie przestępstw czy wykroczeń skarbowych wystarczy w terminie złożyć wszystkie deklaracje. Od niekończących się kolejek może nas uchronić program do rozliczenia pit 2011. Program pit 2011 jest programem zupełnie darmowym i można go pobrać z naszej strony internetowej. I nie będziemy się już musieli martwić, że na czas nie zdążymy z naszą deklaracją, gdyż pity 2011 program umożliwia wysyłanie druków przez Internet. Ten program to fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich spóźnialskich. Pit możemy wysłać nawet ostatniego dnia przed północą, a w ciągu kilku sekund otrzymamy potwierdzenia UPO złożenia naszego wniosku. Co najważniejsze wysyłany druk jest zawsze drukiem poprawnie wypełnionym, gdyż na każdym etapie wypełniania deklaracji programa czuwa nad poprawnie uzupełnianymi rubrykami i w razie potrzeby jesteśmy informowani poprzez zaznaczenie czerwoną ramką o źle wypełnionym polu. Pity 2011 to program rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Sprawdź jego zalety już dziś.

pit-2011-program-a-czynny-zal

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2011 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić. Nie trać czasu, skorzystaj także z PITy 2011 Program. Dzięki PIT 2011 Program do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program do Pitów 2011 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne 2011.