|  | 

Pit 39 druk

Osiągałeś dochód za granicą? Poznaj zasady rozliczenia się z fiskusem w Polsce.

Osiągałeś dochód za granicą? Poznaj zasady rozliczenia się z fiskusem w Polsce.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dochód za granicą niejednej osobie może przysporzyć podatkowych problemów w Polsce. Rozliczenie roczne 2011 może okazać się nie tak łatwe, jak to początkowo zakładaliśmy, a wszystko za sprawą np. podwójnego opodatkowania, które budzi spore kontrowersje wśród podatników, chcących rozliczyć się bez żadnych problemów. Pit 2011 program może być jedną z tych aplikacji, dzięki której bez większych problemów rozliczymy się z urzędem skarbowym. Działa już od kilku lat, a Polacy do tej pory darzą go sporym zaufaniem. Co więcej, możliwe już stało się elektroniczne rozliczenie pit 2011, przez co  proces podatkowy niebywale przyspieszył, a deklaracje bez większych przeszkód możemy wypełniać w domu, przed komputerem. Następnie wystarczy określić tylko swój urząd skarbowy i przesłać PIT-a do centrali. Pit za 2011 program daje właśnie takie możliwości.

Kiedy otrzymujemy dochód, pracując za granicą, musimy z niego rozliczyć się również w Polsce. Jednak funkcjonują umowy dwustronne, dzięki którym unika się podwójnego opodatkowania. Wtedy też podatek płacimy raz, w kraju, w którym pracujemy. Umowy dwustronne Polska ma podpisane z większością krajów Unii Europejskiej, dzięki czemu proces ten jest o wiele łatwiejszy i nie trzeba płacić podatku dwa razy. Elektroniczne rozliczenie pit 2011 powoduje nawet, że nie trzeba wracać do kraju, a wystarczy posiadać Internet, by w rezultacie przesłać deklarację do kraju. Pomóc w tym może m.in. program pity 2011, jeden z najpopularniejszych przy rozliczaniu deklaracji podatkowych. Wracając do kwestii umów, przewidują one dwie metody podatkowe. Po pierwsze – metoda wyłączenia z progresją, po drugie, zaliczenia proporcjonalnego. Ta pierwsza dotyczy sytuacji, gdy wyłącza się z sumy (podstawa) opodatkowania dochód, który uzyskujemy za granicami Rzeczypospolitej. Umowa ta zobowiązuje w przypadku relacji z krajami, takimi jak Chiny, Francja, Hiszpania, Izrael, Irlandia, Niemcy, Portugalia, RPA, Słowenia, Szwajcaria, Tunezja czy Szwecja. To tylko niektóre z krajów, z którymi Polska podpisała umowę. Metoda proporcjonalnego odliczenia związana jest z sytuacją, że cały dochód jest wskazany przez podatnika, i tutaj należy wliczyć również dochód, który został osiągnięty poza Rzeczpospolitą, będzie opodatkowany w Polsce. I tu znów można wyróżnić kraje, takie jak Finlandia, Islandia, USA, Wielka Brytania, Holandia, Irlandia Północna i Austria.

Należy pamiętać, jeśli ktoś będzie korzystał z pit 2011 program, że rozliczając dochód uzyskany za granicą, należy wypełnić deklarację PIT-36. Rozliczenie roczne 2011 bez większych problemów można wykonać we wspomnianym programie, przy czym szeroka opcja pomocy będzie służyła w momentach, gdy zwątpimy.

Rozliczenie dochodów uzyskanych za granicą jest szczególnie istotne dla osób, które w okresie wakacyjnym podjęły pracę sezonową, np. zbierając truskawki w Wielkiej Brytanii. I dlatego, np. studenci, którzy pracują w takich warunkach, muszą podjąć rozliczenie roczne 2011 i wypełnić deklaracje. I tak pit 2011 można przesłać drogą elektroniczną. Coraz więcej Polaków korzysta z tej możliwości, uważając elektroniczne rozliczenie pit 2011 za jedną z najlepszych i najszybszych opcji.

osiagales-dochod-za-granica-poznaj-zasady-rozliczenia-sie-z-fiskusem-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2011 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić. Nie trać czasu, skorzystaj także z PITy 2011 Program. Dzięki PIT 2011 Program do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program do Pitów 2011 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne 2011.