|  | 

Pit 37 2014

Najprostszy sposób na rozliczenie dochodów

Najprostszy sposób na rozliczenie dochodów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Internet jest dziś dostępny praktycznie na całym świecie. Większość osób posiada stały dostęp do Internetu, korzystamy z niego w celach zawodowych, naukowych czy też rozrywkowych. Internet jest dużym ułatwieniem w naszym codziennym życiu, daje nam wiele możliwości, które oszczędzają czas i sprawiają, że wiele rzeczy wykonujemy łatwiej i szybciej.

Od kilku lat możemy bez problemu wykorzystywać Internet do rozliczeń podatkowych. Wielu podatników rozlicza swój PIT przez Internet, ponieważ to najprostszy sposób na rozliczenie swych dochodów. Dzięki programom PIT możemy naprawdę szybko wykonać rozliczenie pit 2015, nawet jeśli dotychczas nie korzystaliśmy z tej formy rozliczeń. Jeżeli nie wykorzystywałeś jeszcze Internetu do rozliczeń podatkowych, to zachęcamy Cię byś spróbował tej metody. Gwarantujemy, że nie będziesz mieć żadnych, nawet najmniejszy problemów, z rozliczeniem PIT przez Internet.

Aby wszystko poszło łatwo, sprawnie i szybko, będziesz potrzebować dobrego programu PIT, który jest prosty w obsłudze i funkcjonalny. Największą popularnością cieszy się program PITax, który posiada wiele przydatnych funkcji i udogodnień dla podatników. Dzięki niemu możemy wykonać pit rozliczenie online w ciągu kilku minut. Co więcej PITax pozwoli nam rozliczyć każdą dostępną deklarację podatkową – PIT37, PIT36 i inne. Niezależnie od tego czy rozliczasz dochody z umów o dzieło, pracę czy zlecenie, rentę socjalną, dochody zagraniczne czy przychody z działalności gospodarczej – możesz skorzystać z programu PITax. Jak go znaleźć? To nic trudnego. Program PITax można ściągnąć z platformy podatnika pitax.pl. Znajdują się tam trzy wersje programu – Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus oraz Rozliczenie Premium. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiednią wersję dla siebie, ściągnąć ją na swój komputer oraz zainstalować. Prócz tego możliwe jest zamówienie programu na płycie CD. Rozliczenie Standard jest wersją całkowicie darmową, pozostałe dwie opcje dostępne są za niewielką opłatą.

najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,