|  | 

Pit 37 2014

Każdego roku wiele osób zastanawia się jak prawidłowo wypełnić pit 37

Każdego roku wiele osób zastanawia się jak prawidłowo wypełnić pit 37
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coroczne rozliczanie PIT jest obowiązkiem każdego podatnika, który otrzymuje udokumentowane dochody. Najczęściej rozliczamy swoje dochody na deklaracji PIT-37.

W zeznaniu tym wykazujemy dochody różnego rodzaju, takie jak przychody z pracy zarobkowej (umowa o pracę, dzieło czy zlecenie), rentę socjalną, emeryturę, prawa autorskie czy inne prawa majątkowe. Wielu podatników rozlicza PIT-37 w formie standardowej, czyli za pomocą papierowej deklaracji podatkowej. Sporo osób sięga jednak po rozliczenia internetowe, które są dużo prostsze i znacznie szybsze.

Rozliczenie pit 37 przez Internet jest bardzo łatwe i trwa dosłownie kilka minut. Nie jest skomplikowane, poradzą sobie z nim nawet osoby, które jeszcze nie miały możliwości rozliczać się internetowo. Aby rozliczyć się przez Internet, nie trzeba wiele. Tak naprawdę musimy tylko skorzystać z profesjonalnego, rekomendowanego programu PIT, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces rozliczenia podatkowego. Dobry program PIT niewątpliwie znajdziemy za pośrednictwem Internetu. Platformy podatnika, prócz informacji podatkowych, często oferują także darmowe programy PIT, które wystarczy pobrać na swój komputer. Pamiętajmy również o tym, aby zawsze wybierać bezpieczne programy do rozliczania PIT, które posiadają wysokiej jakości certyfikaty oraz liczne zabezpieczenia.

Rozliczanie pit 2016 przez Internet jest korzystne pod wieloma względami. Nie chodzi tylko o łatwość, szybkość czy wygodę takiego rozliczenia. Podatnicy, którzy składają PIT przez Internet, mogą również liczyć na szybszy zwrot podatku. PIT-y dostarczane w formie papierowej muszą być dodatkowo wprowadzone do komputera, co oczywiście zajmuje trochę czasu. To wszystko sprawia, że zwroty podatku następują znacznie później. PIT-y wysyłane internetowe posiadają już formę elektroniczną, dlatego nie istnieje konieczność wprowadzania ich do komputera. Jeżeli szykuje nam się większy zwrot podatku, niewątpliwie powinniśmy zastanowić się nad rozliczeniem internetowym.

kazdego-roku-wiele-osob-zastanawia-sie-jak-prawidlowo-wypelnic-pit-37

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    Wysokość kosztów uzyskania przychodu w PIT 2016

    W większości przypadków, poza ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, podatek dochodowy jest naliczany od dochodu. Oznacza to, że osiągnięty przychód podatnik może umniejszyć o koszty, które poniósł w celu jego uzyskania. Koszty, które można uwzględnić w pit 2016, możemy podzielić na trzy kategorie: koszty ryczałtowe, podwyższone koszty ryczałtowe, koszty faktycznie poniesione. O wysokości kosztów, jakie podatnik

  • Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Zwrot podatku z zagranicy w 2016 roku

    Jeżeli pracowałeś za granicą to masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy. Musisz jednak zebrać odpowiednie dokumenty, wnioski oraz formularze, które znajdują się na stronach internetowych urzędów. Następnie należy wysłać wniosek do zagranicznego Urzędu Skarbowego. O zwrot podatku z zagranicy można ubiegać się nawet do pięciu latu wstecz. Możemy to zrobić samodzielnie, jednak warto pamiętać,