|  | 

Pit 8c dla kogo

Jak wygląda rozliczenie podatkowe w przypadku osoby bezrobotnej? Czy i ona może skorzystać z pity 2016 program.

Jak wygląda rozliczenie podatkowe w przypadku osoby bezrobotnej? Czy i ona może skorzystać z pity 2016 program.
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)

Rozliczenia pit 2016 dokonują podatnicy, którzy w roku poprzednim uzyskali jakieś dochody bądź przychody. Nawet jeśli jesteś osoba bezrobotną i myślisz, że temat ten Cie zwyczajnie nie dotyczy, to jesteś w błędzie. Każda osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy, która w roku 2016 pobierała świadczenia z urzędu pracy takie jak zasiłek jest zobligowana, aby tak jak każdy podatnik wypełnić rozliczenie roczne 2016. Na początku 2016 roku dostaniemy pismo z urzędu pracy o kwocie wypłaconych zasiłków. Jest to informacja, którą urząd jest nam zobligowany dostarczyć, gdyż bez niej nie jest możliwie wypełnienie jakiegokolwiek zeznania podatkowego. Kwoty zasiłków otrzymywanych przez bezrobotnych są zróżnicowane i zależą od stażu pracy. Jeśli wynosi on do 5 lat, wypłaca się zasiłek w kwocie 80% podstawowego zasiłku. Od 5 do 20 lat zasiłek wypłacany jest w kwocie 100% zasiłku podstawowego. A powyżej 20 lat jest to już 120%.

To, że bezrobotny musi rozliczyć się z podatku wynika z ustawy, która informuje, że pobierane zasiłki nie podlegają zwolnieniu z opodatkowania. Nawet jeśli wydaje Ci się, że do końca roku zostało jeszcze sporo czasu i myśl o rozliczeniu podatkowym pozostawiasz sobie na później, to jednak warto się zastanowić w jaki sposób i jaka formę rozliczenia wybrać. Jeśli do tej pory korzystałeś z tradycyjnych papierowych druków pobieranych z Urzędu Skarbowego i spędzałeś samotnie godziny męcząc się z trudnymi obliczeniami i studiowaniem poradnika do wypełniania pitów, lub słono płaciłeś za usługę biur rachunkowych, mamy dla Ciebie rozwiązanie idealne- program do pitów 2016. To fantastyczne narzędzie jest przede wszystkim darmowe- a to chyba najlepsza wiadomość dla bezrobotnego, który otrzymuje kilkaset złotych zasiłku. Ponadto na każdym etapie wypełniania deklaracji program poprzez system podpowiedzi i wykrywania źle wypełnionej rubryki nie pozwoli Ci na popełnienie jakiegokolwiek błędu.

Z pośród dostępnych deklaracji bezrobotnych pobierający zasiłek powinien wybrać pit 37. Ze względu na brak bezpośrednio oznakowanej rubryki, w która należy wpisać kwotę zasiłku, powinniśmy skorzystać z części C naszego zeznania podatkowego dotyczącej dochodów/straty ze źródeł przychodów. Następnie w rubryce podpisanej jako „inne źródła niewymienione w wierszach od 1 do 4” wpisujemy sumę kwot pobranych zasiłków z urzędu pracy. W rubryce tej mamy cztery kolumny b – wielkość przychodu, d – dochód, f – pobrana przez podatnika zaliczka i c – koszty uzyskania przychodów. Kolumnę C pozostawiamy pustą, gdyż w przypadku bezrobotnego kosztów uzyskania przychodów nie ma. Te informacje są na bieżąco dostępne w zakładce „pomoc” jaką oferuje nam program. Dla wszystkich tych, którzy dbają o środowisko i ekologia stanowi jeden z życiowych priorytetów mamy dobrą wiadomość. Pity 2016 program oferuje możliwość wysyłania deklaracji do właściwego urzędu skarbowego przez Internet. Ta opcja sprawia, że nie zaśmiecamy naszej planety tonami makulatury i mamy czyste sumienie i poczucie spełnienia ekologicznego obowiązku.

Nie ma na co czekać. Przygotuj odpowiednie dokumenty i pit 2016 program pobierz z naszej strony www już dziś. Zapoznaj się na spokojnie z jego funkcjami i możliwościami. A od 1 stycznia 2016 będziesz mieć 4 miesiące, aby rozliczyć się z fiskusem. Przekonaj się, że z program pity 2016, Twój pit rozliczy się sam.

jak-wyglada-rozliczenie-podatkowe-w-przypadku-osoby-bezrobotnej

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

    Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

    Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

  • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

    1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

    Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi