|  | 

Druk pit 36

E-deklaracje – poznaj zasady ich działania

E-deklaracje – poznaj zasady ich działania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy dostarczyć nasze zeznanie podatkowe do wybranego urzędu skarbowego. Wciąż najbardziej powszechnym rozwiązaniem zdaje się być osobiste zanoszenie druków do fiskusa, co jednak wiąże się z zaangażowaniem czasowym ze strony podatników. Istnieją jednak bardziej innowacyjne metody, dzięki którym zaoszczędzimy nie tylko nasz czas, ale również odkryjemy rzeczywistą przyjemność z wystawiania i wysyłania swoich druków pit. E-deklaracje są innowacyjnym systemem wspomagającym, pozwalającym na bezpośrednie wysłanie dokumentów do wskazanego organu podatkowego. Wszystko czego potrzebujemy do finalizacji tych działań to sieć internetowa oraz pobranie specjalnego programu, który umożliwi nam bezproblemową wysyłkę danych. E-deklaracje posiadają bardzo wiele funkcji, które zostały tak skonstruowane, by jak najbardziej ułatwić całą procedurę obowiązku podatkowego, który jest nałożony na każdą osobę osiągającą w roku podatkowym dochód.

 

Najważniejszą cechą, jaką charakteryzują się e-deklaracje 2016 jest to, że ze względu na swój uniwersalny charakter są one przeznaczone dla każdego. Rozliczenie pit przez Internet jest bowiem możliwe dla każdego typu deklaracji podatkowych, dzięki czemu z systemu mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, które są objęte nieco innym systemem podatkowym, niż większość podatników. W obu tych przypadkach rozliczenie pitów za pośrednictwem sieci jest szybkie oraz darmowe. Najpierw jednak warto dokładnie wypełnić swój pit, ponieważ e-deklaracje służą do ich wysyłki, a nie wystawiania. Aby prawidłowo i równie sprawnie wypełnić swoje formularze warto skorzystać z programu do pitów, który jest darmową aplikacją, możliwą do użytku w sposób nieograniczony.

 

E-deklaracje to nie tylko szansa na szybkie wygenerowanie potrzebnych dokumentów, ale również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które zwykle na ostatnią chwilę przypominają sobie o obowiązku złożenia pitów w terminie. Wykorzystując e-deklaracje 2016 nie musimy się jednak martwić tym, że jest ostatni dzień na złożenie pitu, a urzędy dawno są zamknięte. Dzieje się bowiem tak, że użytkowanie systemu daje nam możliwość wysłania pitów nawet tuż przed północą ostatniego dnia złożenia formularzy, ponieważ rozliczenie pit przez Internet trafia w czasie rzeczywistym do naszego adresata, czyli wskazanego urzędu skarbowego.

Bardzo ważną opcją, jaka znajduje się w systemie edeklaracji jest bez wątpienia dokument, który pozwala na potwierdzenie złożenia deklaracji pit. Dokument ten, tzw. UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru to analogiczny dokument jak ten, który otrzymujemy w urzędzie skarbowym po złożeniu formularzy w sposób tradycyjny. Również w tej sytuacji dostajemy swoiste pokwitowanie, które należy przechowywać przez okres co najmniej 5 lat, ponieważ w tym czasie może nastąpić kontrola z urzędu skarbowego.

 

System do wysyłania pitów przez Internet pozwala również na przekazanie 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, by naszą część podatku przekazać na wybraną instytucję. Edeklaracje dokładnie wskażą nam rubrykę, którą należy uzupełnić, aby wskazana kwota trafiła bezpośrednio na konto odbiorcy, którego wskażemy. Warto na bieżąco zapoznawać się z listami opp, ponieważ są one często aktualizowane i pojawiają się na nich całkowicie nowe podmioty, którym możemy pomóc, poprzez przekazanie 1% wyliczonego podatku.

 

Jak widać edeklaracje to nie tylko nowoczesny system do szybkiego wystawiania swoich deklaracji podatkowych, ale również możliwość bezinteresownej pomocy innym, najbardziej potrzebującym, znajdującym się na liście opp.

e-deklaracje-poznaj-zasady-ich-dzialania

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego

    Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego

    To w ostatni dzień kwietnia zazwyczaj przypada ostateczny termin złożenia w urzędzie skarbowym rocznego zeznania PIT. Podatnicy, którzy odkładają tę czynność na ostatnią chwilę, borykają się z nieubłaganie biegnącym czasem. Pośpiech jest idealnym podłożem dla popełniania przeróżnych błędów, uchybień i nieprawidłowości w zeznaniu. Niekończące się kolejki w urzędach pochłaniają nie tylko czas, ale również cierpliwość

  • Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    E-deklaracja podatkowa powoli toczy się, by przybrać na prędkości. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozliczenie podatkowe za pomocą Internetu, a co za tym idzie – przy pomocy e-deklaracji. Na początek warto postawić sobie pytanie: po co nam e-deklaracja podatkowa i jaki jest jej sens?   W skrócie można stwierdzić, że jest to system, dzięki