|  | 

Druk pit 36

E-deklaracje 2016 – czym różnią się od poprzednich

E-deklaracje 2016 – czym różnią się od poprzednich
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

E-deklaracje to najnowsza metoda na składanie swojego zeznania podatkowego. Do tej pory podatnicy nie mieli zbyt dużego wyboru i mogli zanieść swoje pity bezpośrednio do urzędu skarbowego lub też wysyłać je za pomocą listu poleconego. Pierwszy sposób wiązał się jednak z pewnym poświęceniem czasowym, a także ze staniem w sporych kolejkach. Drugi sposób był bardzo niepewny, ponieważ istniało realne ryzyko, że nasz formularz pit nie dotrze do odpowiedniego urzędu lub też dotrze po przyjętym terminie. E-deklaracje 2016 cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które są zobowiązane do corocznego składania swojego zeznania podatkowego.

 

Ogromnym plusem składania swojego zeznania podatkowego za pośrednictwem Internetu jest fakt, że odbywa się to w możliwe najszybszy i najbardziej efektywny sposób. Często przed wysłaniem pitu za pomocą programu e-deklaracje 2016 możemy nasz druk wypełnić z pomocą specjalnej aplikacji komputerowej, jaką jest program pity 2016. Dzięki temu właśnie programowi mamy możliwość wypełniania naszej deklaracji podatkowej szybko, ale przede wszystkim bezbłędnie, ponieważ program zaalarmuje nas o każdym dokonanym błędzie, co pozwoli na natychmiastowe ich skorygowanie.

 

Ważnym elementem całego systemu e-deklaracje jest fakt, że właściwie z każdym rokiem program jest aktualizowany. Poza udogodnieniami w samej obsłudze programu, pojawiają się także nowe formularze, które od danego roku podatkowego jesteśmy w stanie wysyłać za pośrednictwem Internetu. Wciąż największą popularnością cieszy się druk e-deklaracja pit 37, która jest wypełniania przez większość podatników, ponieważ jest na tyle szeroka, że obejmuje kilka grup podatkowych. Warto więc co roku sprawdzać aktualizację programu, tak by być na bieżąco z kolejno wprowadzanymi do programu pitami.

 

E-deklaracje 2016 zawierają kilka istotnych zmian. Pamiętajmy jednak o tym, że tegoroczne zeznania podatkowe musimy złożyć do 30 kwietnia 2016 roku. Dzięki e- deklaracjom możemy to zrobić nawet ostatniego dnia przysługującego terminu, ponieważ nie ma konieczności stania w długich kolejkach.

 

W poprzednim roku podatkowym, czyli w 2009 mieliśmy możliwość złożenia wielu druków pit, zaliczało się do nich 22 deklaracje podatkowe obejmujące formularze PIT, CIT oraz VAT. W 2009 roku mieliśmy do czynienia przede wszystkim z najbardziej popularnymi drukami, którymi były: PIT- 36, PIT- 36L, PIT-37, PIT-38, a także PIT- 39. Wszelkiego rodzaju załączniki, które są załączane do tych pitów także mogą być składane za pomocą systemu e-deklaracje 2016. Od 2009 roku mieliśmy także możliwość rozliczania się w zakresie VAT-R oraz VAT-R/UE.

 

Za ten roku podatkowy mamy możliwość szerszego wykorzystania systemy e-deklaracje 2016. Za ten rok podatkowy możemy rozliczać się za pośrednictwem wszystkich wcześniejszych formularzy druk. Pojawiło się jednak kilka nowości, które z pewnością ułatwią rozliczanie się z urzędem skarbowym wielu podatnikom. Już w 2016 roku, czyli składając zeznanie podatkowego za rok 2016 możemy skorzystać z nowych druków, które pozwalają na rozliczenie w systemie. Oczywiście wciąż prym wiedzie tu e-deklaracje PIT 37, jednak pojawiły się między innymi takie druki, jak PIT- 16, PIT- 16 A, PIT- 19, a także PIT- 28. Pojawiła się także nowsza wersja formularza VAT-REF, która obowiązuje od 17 września tego roku. Jest ona zmodyfikowana w taki sposób, by podatnik mógł ją wypełnić, jak najszybciej i jak najbardziej sprawnie. Możliwe jest także, że do końca roku pojawiają się nowe druki w systemie e-deklaracja 2016.

e-deklaracje-2016-czym-roznia-sie-od-poprzednich

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego

    Wypełnij e-deklaracje jeśli goni Cię czas i nie zdążysz do urzędu skarbowego

    To w ostatni dzień kwietnia zazwyczaj przypada ostateczny termin złożenia w urzędzie skarbowym rocznego zeznania PIT. Podatnicy, którzy odkładają tę czynność na ostatnią chwilę, borykają się z nieubłaganie biegnącym czasem. Pośpiech jest idealnym podłożem dla popełniania przeróżnych błędów, uchybień i nieprawidłowości w zeznaniu. Niekończące się kolejki w urzędach pochłaniają nie tylko czas, ale również cierpliwość

  • Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    Co sprawia, że e-deklaracje są bezpieczne

    E-deklaracja podatkowa powoli toczy się, by przybrać na prędkości. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozliczenie podatkowe za pomocą Internetu, a co za tym idzie – przy pomocy e-deklaracji. Na początek warto postawić sobie pytanie: po co nam e-deklaracja podatkowa i jaki jest jej sens?   W skrócie można stwierdzić, że jest to system, dzięki