|  | 

Pit 8c dla kogo

Dlaczego warto oddać 1 procent 2016

Dlaczego warto oddać 1 procent 2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczanie Pit 2016 wcale nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Dzięki organizacjom pożytku publicznego ten obowiązek każdego podatnika można przeformułować w przyjemność, która pozwoli poczuć się lepszym człowiekiem. 1 procent 2016 może oddać każdy, kto będzie w przyszłym roku rozliczeniowym składał zeznanie podatkowe.

Zanim zabierzemy się do wypełniania PITu, warto zastanowić się na tym, komu, na jaki cel, przekazać swój procent podatku. Potrzebujących jest wielu, spośród nich jedynie niektóre organizacje mogą otrzymać nasz 1 procent. Lista opp jest dostępna w urzędach skarbowych oraz w Internecie. Tylko podmioty, które są wpisane na listę organizacji pożytku publicznego mogą otrzymać część zwrotu naszego podatku. W tym celu należy:

 • podać nazwę firmy – organizacji opp;
 • podać numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) wybranej organizacji.

Pity 2016 program można ściągnąć z Internetu i przy jego pomocy rozliczyć się z własnych dochodów, a przy okazji podzielić się z potrzebującymi.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak realnie jest w stanie pomóc drobna kwota, jaką jest jeden procent podatku, zwłaszcza jeśli jest to bardzo niewielka suma. Doświadczenie wielu organizacji potwierdza, że środki otrzymane z pitów stanowią bardzo ważną część rocznego budżetu i bez nich działalność statutowa podmiotów byłaby znacznie trudniejsza.

To co może dodatkowo zachęcać do oddania części podatku to fakt, że wsparcie opp można potraktować jako ulgę na darowiznę i odliczyć 6% od tego, co sami przekazaliśmy na osoby potrzebujące. Wystarczy razem z pitem 37 wypełnić specjalny załącznik, który daje możliwość odliczenia ulgi. Dla części jednak sama świadomość, że mogli przyczynić się do wsparcia kogoś, nierzadko ratowania życia lub zdrowia potrzebujących, jest najlepszą gratyfikacją i motywacją, do kontynuowania praktyki przekazywania 1% podatku w rozliczeniu PIT 2016.

Wybór organizacji pożytku publicznego z pewnością nie będzie prosty, chciałoby się pomóc wszystkim. Naszą część podatku możemy przeznaczyć na przykład na

fundację Ferso http://www.ferso.org/,

której działalność jest zakrojona na szeroką skalę w działce ekologicznej edukacji obywatelskiej, dzięki czemu jesteśmy w stanie podzielić naszą pomoc na wiele mniejszych elementów. Ochrona przyrody jest jedynym z ważniejszych aspektów, którymi zajmuje się fundacja, jeśli więc nie są nam obojętne zasady zrównoważonego rozwoju, to z pewnością wsparcie funkcjonowania tej fundacji jest najlepszą decyzją.

Dziś nasz świat jest bardzo zanieczyszczony. Nie dbamy o to, by otaczające nas środowisko był odpowiednio pielęgnowane. Stosy śmieci, brak segregacji odpadów czy też zanieczyszczanie wód gruntowych sprawiają, że przyszłe pokolenia być może nie będą miały okazji żyć w sprzyjającym zdrowiu środowisku. Łatwo się tłumaczyć brakiem czasu czy też niedostatecznym poziomem wiedzy na temat praktycznej dbałości o środowisko. Tymczasem takie organizacje pożytku publicznego, jak fundacja Ferso, jest w stanie zrobić to w naszym imieniu. Żeby jednak mogła się rozwijać potrzebuje nakładów finansowych do tworzenia i realizowania nowych inwestycji oraz szerzenia wiedzy wśród najmłodszych, ponieważ to szczególnie do nich przeznaczona jest działalność fundacji. Edukacja ekologiczna w tym przypadku jest prowadzona u podstaw.

Jeśli kilka milionów osób zdecyduje się na to, by przeznaczyć 1 procent 2016 swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, to ułatwi realizację pomysłów ukierunkowanych na publiczny pożytek, czyli taki, z którego mamy szansę korzystać wszyscy. Taka pomoc właściwie nie kosztuje nas żadnego wysiłku, wystarczy jedynie wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu PIT, który co roku składamy do urzędu skarbowego.

dlaczego-warto-oddac-1-procent-2016

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

 • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi