|  | 

Pit 8c dla kogo

Czy bezrobotny ma obowiązek rozliczyć Pit 2016. Rozliczenie podatkowe 2016. Rozliczenie podatkowe 2016 w 10 minut przy pomocy PITy 2016 program.

Czy bezrobotny ma obowiązek rozliczyć Pit 2016. Rozliczenie podatkowe 2016. Rozliczenie podatkowe 2016 w 10 minut przy pomocy PITy 2016 program.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeżeli jesteś bezrobotnym i w tym roku otrzymywałeś zasiłek, w przyszłym roku będziesz musiał złożyć rozliczenie podatkowe 2016. Każdy bezrobotny, którego kwota świadczeń nie przekroczyła rocznego dochodu niepowodującego obowiązku zapłaty podatku, czyli 3091 zł, do końca kwietnia 2016 będzie musiał rozliczyć się z fiskusem. Wynika to z tego, że zasiłki dla bezrobotnych nie są zwolnione z podatku i podlegają rozliczeniu w zeznaniu rocznym, nawet jeśli był to jedyny dochód podatnika. Pobrany podatek zostanie zwrócony jeżeli wystąpi nadpłata, czyli kiedy podatnik w roku podatkowym osiągnął dochód, który nie przekroczył kwoty powodującej obowiązek zapłaty podatku.

 

Do końca roku nie zostało wiele czasu więc już dziś warto pomyśleć o rozliczeniu podatkowym za 2016 rok. Nikt z nas nie lubi składać zeznań podatkowych, ale jest sposób na to, aby rozliczenie z fiskusem stało się przyjemnym obowiązkiem wobec państwa. Ten sposób nazywa się rozliczenie podatkowe 2016 program, który możesz pobrać ze strony internetowej. Pity 2016 program jest aplikacją zupełnie darmową. Jedyne co musisz posiadać to komputer z dostępem do Internetu.

 

Pity 2016 program stopniowo, krok po kroku udzieli Ci wskazówek jak postępować i będzie wyjaśniał wszystkie Twoje wątpliwości na bieżąco. Aplikacja pozwala na wypełnienie wszelkich możliwych pitów, skorzystanie z ulg i pomoc Organizacjom Pożytku Publicznego. Gotowy formularz PIT możesz wysłać drogą elektroniczną lub zanieść go osobiście do swojego urzędu skarbowego.

 

Zanim jednak przystąpisz do wypełniania formularza PIT z programem pit 2016 upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty. Jako bezrobotny powinieneś uwzględnić otrzymany w trakcie roku zasiłek dla bezrobotnych na podstawie PIT-11 otrzymanego z urzędu pracy. Urząd ma czas na wystawienie PIT-11 do końca lutego, roku następującego po roku podatkowym. Swoje rozliczenie podatkowe 2016 uzupełniasz na formularzu PIT-37, nawet jeśli nie miałeś innych dochodów w rozliczanym roku podatkowym. Nie jest również zwolniona z PIT refundacja kosztów opieki nad dzieckiem do lat siedmiu. Taka refundację, która nie może być większa niż połowa zasiłku dla bezrobotnych, może dostać bezrobotny samotnie wychowujący dziecko. Kwoty z tytułu zasiłków należy wykazać w pozycji inne źródła. To miejsce przeznaczone na wykazanie przez podatnika uzyskanych za pośrednictwem płatników przychodów, otrzymywanych między innymi z zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń wypłaconych z funduszów: Pracy oraz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 

Jak to zwykle bywa, nie wszystkie środki wymagają rozliczenia w zeznaniu rocznym. Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych zwalnia z podatku jakiekolwiek inne świadczenia dla bezrobotnych m.in. jednorazowe środki przyznane bezrobotnemu na założenie własnej firmy.

 

Każdy ma obowiązek złożyć rozliczenie podatkowe 2016, jednak sposób w jaki tego dokonamy zależy tylko od nas samych. Jeżeli skorzystasz z możliwości przesłania swojego PITa przez Internet oszczędzasz nie tylko czas, ale też stajesz się bardziej ekologiczny, gdyż dbasz o rozsądne zużycie papieru. To bezcenny gest dla środowiska! Przekonaj się, że Twój pit za 2016 program rozliczy bez najmniejszych problemów.

czy-bezrobotny-ma-obowiazek-rozliczyc-pit-2016

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

    Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

    Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

  • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

    1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

    Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi