|  | 

Pit 39 druk

Czas na rozliczenie pit 2011. Co to jest obowiązek podatkowy i kiedy powstaje? I jak się ma do tego pity 2011 program.

Czas na rozliczenie pit 2011. Co to jest obowiązek podatkowy i kiedy powstaje? I jak się ma do tego pity 2011 program.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak określa ordynacja podatkowa, obowiązek podatkowy to zaistnienie zdarzenia określonego w ustawach, rodzącego powinność przymusowej zapłaty, czyli świadczenia pieniężnego. Ustawa również określa czym jest owe zdarzenie. I tak może to być: uzyskanie dochodu, nabycie spadku, sprzedaż mieszkania. Powstały na skutek tego zdarzenia obowiązek podatkowy nie oznacza jeszcze, że osoba zobowiązana jest do zapłaty podatku. Może nastąpić to wtedy, kiedy obowiązek podatkowy przekształci się w zobowiązanie podatkowe. Obowiązek podatkowy nakłada jedynie na podatnika konieczność złożenia w urzędzie stosownych deklaracji lub ksiąg podatkowych. Obowiązek podatkowy powstaje w dniu, w którym przychody należy uwzględnić w podstawie opodatkowania. Ta datą zwykle jest dzień wystawienia rachunku lub faktury. Nie może to być jednak później niż w ostatnim dniu miesiąca, w którym nastąpiło zdarzenie, czyli: wydano rzecz, zbyto prawo majątkowe lub wykonano usługę, lub otrzymano zapłatę za wykonanie świadczenia.

Prawo podatkowe określa osoby, które podlegają obowiązkowi podatkowemu. Przede wszystkim obowiązek ten ciąży na osobach fizycznych, osobach prawnych i jednostkach organizacyjnych niemających osobowości prawnej, będących stronami czynności cywilnoprawnej, a w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego – na spółce. Obowiązek podatkowy to konieczność dokonania świadczenia pieniężnego na rzecz państwa lub samorządu terytorialnego, dlatego jeśli posiadamy jakiekolwiek zobowiązania podatkowe za poprzedni 2011 rok, które związane są z podatkiem dochodowym od osób fizycznych musimy w ciągu najbliższych czterech miesięcy złożyć odpowiednią deklaracje pit we właściwym nam urzędzie skarbowym. Aby rozliczenie roczne nie było dla nas utrapieniem jest wiele rozwiązań, które pomogą nam przez to przejść. Jednym z nich jest program do rozliczania pitów 2011. Pit 2011 program to rekomendowane i najlepsze narzędzie do sporządzenia rocznych zeznań podatkowych w sposób szybki i łatwy dla każdego. Przeznaczony jest dla osób fizycznych opodatkowanych podatkiem dochodowym – pracowników z różnych tytułów zatrudnienia, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób osiągających przychody z zagranicy a także osób opodatkowanych podatkiem zryczałtowanym. Pity 2011 program umożliwia rozliczenie się z Fiskusem indywidualnie, wspólnie z małżonkiem a także w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci. To narzędzie daje podatnikowi wiele możliwości za pomocą kreatora można wypełnić swój pit i wydrukować lub wysłać online bez wychodzenia z domu i bez czekania w kolejkach. Z tej możliwości skorzystało już tysiące Polaków. A program co roku zyskuje nowych zwolenników. Przede wszystkim program do rozliczenia pit 2011 jest zupełnie darmowy. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu. Większość podatników, którzy otrzymują od pracodawcy PIT-11, utworzenie zeznania podatkowego ogranicza się do przepisania kwot z otrzymanej deklaracji. Ten inteligentny kreator przeprowadzi każdego użytkownika krok po kroku przez całość zaznania podatkowego. Rozliczenie roczne 2011 program wykona w zupełności za Ciebie. Bez zbędnych komplikacji i godzin spędzonych na żmudnych wyliczeniach. Program pity oferuje 8 typów deklaracji rozliczeniowych (PIT-28, -36, -36L, -37, -38, -39) i 7 rodzajów załączników (PIT-B, -D, -O, -2K, -M, -ZG, -Z) zawiera też wzór formularza NIP-2 wraz z załącznikami. Na każdym etapie aplikacja sprawdza prawidłowość deklaracji i sugeruje poprawki, a także pilnuje określonych limitów. Kiedy popełnimy jakiś błąd natychmiast program wysyła nam informację o błędnie wypełnionej formule. Możemy więc mieć 100 procent pewności, że dostarczymy fiskusowi poprawnie wypełnioną deklarację. Nie czekaj i już dziś pobierz program pity 2011. Twój pit rozliczy się sam w pięć minut.

czas-na-rozliczenie-pit-2011-co-to-jest-obowiazek-podatkowy-i-kiedy-powstaje-i-jak-sie-ma-do-tego-pity-2011-program

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Co zrobić PIT-11 otrzymanym po terminie w PITy 2011 program?

    Otrzymałeś PIT-11 po tym, jak złożyłeś już rozliczenie pit za 2011 r.? Przeczytaj, co powinieneś w tej sytuacji zrobić. Nie trać czasu, skorzystaj także z PITy 2011 Program. Dzięki PIT 2011 Program do rozliczenia z fiskusem nie potrzebujesz wiedzy księgowej czy kalkulatora. Program do Pitów 2011 pomoże ci szybko i skutecznie sporządzić rozliczenie roczne 2011.