|  | 

Pit 8c dla kogo

1 procent 2016 na OPP. Miliony Polaków pomagają Organizacjom Pożytku publicznego, pomóż i Ty.

1 procent 2016 na OPP. Miliony Polaków pomagają Organizacjom Pożytku publicznego, pomóż i Ty.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co roku miliony Polaków wspomagają Organizacje Pożytku Publicznego poprzez przekazanie 1 procent 2016 podatku, podczas dokonywania rozliczenie pit 2016. Wpłata 1% podatku nic nie kosztuje, ponieważ nie jest to darowizna, tylko pieniądze, stanowiące podatek. Dlatego też może warto zastanowić się, zanim zasiądziemy do wypełniania PIT 2016, czy lepiej przekazać te pieniądze Skarbowi Państwa, czy może jednak lepiej oddać je jakiejś organizacji pozarządowej, dzięki czemu pomożemy potrzebującym. Są to niewielkie pieniądze od jednego podatnika, jednak jeśli więcej osób zdecyduje się przekazać 1% podatku na rzecz OPP to wówczas pomoże to uzbierać znaczną sumę, która będzie wsparciem dla potrzebujących. Niektórzy ludzie twierdzą, że nie są w stanie przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, ponieważ nie wiedzą na jakie OPP można przekazać pieniądze z podatku. To właśnie dla nich został stworzony pity 2016 program. W pity 2016 program znajduje się wykaz organizacji, na rzecz których podatnicy mogą przekazać
1 procent swojego podatku. Wystarczy tylko zaznaczyć na pit opp 2016, którą organizację chcemy wspomóc.

Osoby, które mogą przekazać jeden procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego to przede wszystkim podatnicy:

 • podatku dochodowego od osób fizycznych,

 • opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,

 • objęty liniową, 19-procentową stawką podatku,

 • uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych

Aby przekazać 1% podatku wystarczy jedynie w formularzu PIT wpisać nazwę i numer KRS organizacji, którą chcemy wspomóc finansowo. Nie mam obowiązku nic wpłacać, wystarczy jedynie podać dane organizacji, której chcemy pomóc. W pity 2016 program wszystkie organizacje są wymienione, wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią, wykorzystując ten pit 2016 program do rozliczenia nie musimy zastanawiać się, jakie organizacje możemy wspomóc, gdyż wszystko mamy wymienione na druku. Wystarczy jedynie zaznaczyć odpowiednią organizację. Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego można skorzystać również z programu pit opp 2016, który wspomaga wypełnianie takich deklaracji rocznych jak: PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28. Program ten przygotowany jest specjalnie po to, aby nie szukać danych o organizacjach, gdyż są one zamieszczone już na drukach PIT (nazwa oraz KRS danej organizacji). To wszystko zostało stworzone po to, by ułatwić Państwu zadanie wypełniania deklaracji rocznych PIT.

Dołącz do Polaków, którzy wspomagają Organizacje Pożytku Publicznego, to nic nie kosztuje. Wystarczy jedynie na odpowiednim druku zaznaczyć, że chcemy przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pozarządowych. Warto zastanowić się, czy może dołączyć do grona osób, które wspomagają tym sposobem potrzebujących.

1-procent-2016-na-opp-miliony-polakow-pomagaja-organizacjom-pozytku-publicznego-pomoz-i-ty

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

 • Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnij PIT 37 druk i oddaj 1 procent 2016

  Wypełnianie deklaracji podatkowych i składanie ich w Urzędzie Skarbowym właściwie nikomu dobrze się nie kojarzy. Podatnicy traktują to raczej w kategoriach przykrego obowiązku. Warto jednak wiedzieć, że wypełniając druki PIT możemy zrobić coś dobrego dla innych. 1 procent 2016 to czynność, która może sprawić, iż wypełnianie druków będzie znacznie przyjemniejsze. Pomoc innym często zmusza do

 • 1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  1 procent 2016 na pożytek publiczny. Łatwy sposób przekazywania jednego procenta przy zastosowaniu aplikacji pity 2016 program.

  Już za kilka miesięcy będziemy składać rozliczenie podatkowe za rok 2016. Warto rozważyć możliwość jaką dają nam obecne przepisy prawa podatkowego a mianowicie chodzi o przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na organizacje pożytku publicznego. Jeśli używasz pity 2016 program nie musisz w zasadzie mieć żadnej wiedzy na temat tego jak przekazać 1%. Program sam zrobi